A KLC-KTE SI és az SC Hírös-Ép is begyűjtötte a 3 pontot

A KLC-KTE SI hazai környezetben, míg a Hírös ÉP idegenben tudott nyerni a hétvégén.

A megye III. északi csoportjában rangadónak számító összecsapáson a hazaiak támadóan léptek fel, gyorsan dűlőre akarták vinni a mérkőzés sorsát. Mezőnyfölényük, a sorozatban végrehajtott szögletrúgásuk nem eredményeztek gólhelyzetet. Az első játékrész végén a kecskemétieknek is voltak ellenakcióik, amelyekből szintén nem született gól. A félidő vége előtt felfokozódtak az indulatok a pályán, aminek eredményeként a makacskodó játékosokat, Tóth Márkot és Dunai Norbertet piros lappal „jutalmazott” a mérkőzés játékvezetője.

A folytatásban mind a két együttes hasonló iramot diktált, és próbálta saját javára eldönteni a meccset. Az 54. percben pályára lépő játékos-edző, Kurucsai Milán lendületet hozott a hírös városaik játékba, majd a 61. percben egy jobb oldali beadást követően fejesét még az orgoványi hálóőr bravúrosan hárította, de a kipattanó labdát már védhetetlenül a bal alsó sarokba zúdította, 0-1. Az egygólos előny nyugtatóan hatott az SC Hírös-Ép gárdájára, hiszen csapatként az idény legjobb játékát nyújtották, amelynek bizonyítéka egy gyors támadás végén született Csorba találat, 0-2. A hazaiak mindent egy lapra feltéve küzdöttek, ennek ellenére a levegőben lógott a harmadik vendéggól. Az utolsó percekben egy véleményes szituációt követően büntetőt ítélt a játékvezető az orgoványiak javára, az esettől 40 méterre álló partjelző intésére. Lóczi értékesítette a tizenegyesét, ezzel 1-2-re kozmetikázta az eredményt, amely a hosszabbításban sem változott, így az SC Hírös-Ép csapata a tabella 3. fokára lépett.

Orgovány KSE – SC Hírös-Ép 1-2 (0-0)

SC Hírös-Ép: Koós – Hajda Á., Szabó (Kurucsai 54.), Kis, Gudmon, Dunai, Hajda T., Torbavecz, Horváth, Csorba, Dos Reis Teixeira N. Carlos (Pelikán 78.)

gsz.: Lóczi (88.), illetve Kurucsai (61.), Csorba (68.)
piros lap: Tóth (45.), illetve Dunai (45.)

A megye II. északi régiójának élmezőnyébe tartozó KLC-KTE SI hazai környezetben fogadta a Pálmonostorát. Az első félidő nem hozott gólt, a második elején azonban megszerezte a vezetést a Kecskemét. A 17 esztendős Erdélyi Gábortól indult az akció, aki lehúzott egy magas labdát, majd egyből rúgta is azt ki Bozsik irányába, a házi gólkirály megindult, majd két csel után pontosan célzott. Az utolsó szűk félórát emberhátrányban játszotta már csapatunk, ám a jól működő védekezésből még kontrázni is tudtak, egy ilyen akció végén volt eredményes Stein passzából Péntek a hajrában.

Márton Tibor értékelése: – Küzdelmes meccsen, igazán zord időben tartottuk itthon a három pontot. Sok hibával játszottunk, kellemetlen ellenfelünk is volt, de végig küzdöttek, hajtottak a srácok.

KLC-KTE SI – Pálmonostora 2-0 (0-0)

KLC-KTE SI: Erdélyi – Dinnyés (Komonyi 65.), Keresztes, Zsoldos, Nagy T. – Kelő, Péntek, Pászti (Apró 74.) – Stein, Bozsik, Bende (Cselei 82.)

gsz.: Bozsik (51.), Péntek (90.)
piros lap: Kelő (66.)