Kiválóan szerepeltek a kecskemétiek az Országos Mezeifutó Bajnokságon

Palkovics István a dobogón.

Kicsit hűvös és szeles idő fogadta a City App Kecskemét 109. Országos Mezeifutó Bajnokság résztvevőit.

A verseny az “Álom Jövő” futamokkal kezdődött, amelyet a helyi rendezők országosan meghirdettek. Szombathelytől Debrecenig, több mint százan jelentkeztek erre a versenyre. A kicsik után dr. Szeberényi Gyula Tamás, Kecskemét város sportért felelős alpolgármestere nyitotta meg a bajnokságot, ami az újonc (13 évesek) korosztály futamaival kezdődött, folyamatosan a felnőttekkel bezárulva.

Kecskeméti (KARC-KESI) sikereknek is örülhetett a kilátogató közönség. Az ifjúsági fiúk mezőnyében Palkovics István kiváló és meggyőző futással bajnoki címet szerzett! A csapat a 2. helyen végzett. Ugyancsak bronzérmet szereztek az ifjúsági lányok csapatban. Kiszel Gergő a serdülő korosztályban az előkelő 4. helyen végzett. Az “Álom jövő” futamokban az U11-es korosztályban nyertek a kecskemétiek, sok értékes egyéi helyezés mellett!