Ezúttal nem tudta szorossá tenni a KTE

A negyeddöntő 3. meccsén az Alba Fehérvár könnyedén győzött hazai környezetben, így 3-0-ás összesítéssel jutott a playoff következő körébe.

Két rendkívül szoros meccs után, kettő-nullás előnnyel várta a Kecskemét elleni párharc harmadik mérkőzését az Alba Fehérvár együttese. Lóránt triplájával indult a találkozó, majd Taylor hármasával már rögtön hat ponttal vezettek a hazaiak. A KTE első kosarát Karahodzic szerezte, és a Pongó Máté is betalált, de Keller trojkájával és Shepard közelijével már 13-4 volt az állás, Forray Gábor kénytelen is volt időt kérni. Hiába a rövid szünet, Taylor újabb hármasa és Shepard kettese után az első negyed derekán 14 pont volt az Alba előnye (18-4). A folytatásban Ivosev zsinórban szerzett hét pontjával zárkózni tudott a Kecskemét, ám a negyed utolsó perceiben újra megrázta magát az Alba, és Farr triplájával magabiztos előnnyel várhatta a második etapot (29-15).

A második tíz percet sem kezdte jól a vendég együttes, így tovább nőtt a csapatok közti különbség, Lóránt tizenkettedik pontja után már 20 egységgel vezetett a kupagyőztes (37-17). A nagyszünetig Ivosev remeklésének köszönhetően a Kecskemét folyamatosan csökkenteni tudta tetemes hátrányát, igaz, két ponttal ezt az etapot is elveszítették a vendégek. A félidőben 54-38-at mutatott az eredményjelző – számolt be a bb1.hu.

A harmadik negyedben sokáig felváltva estek a kosarak, a differencia nem változott a mérkőző felek között, de az etap derekára az Alba visszaállította a húszpontos húszpontos különbséget (67-47). A Kecskemét ezen az estén nem tudta tartani a lépést a fehérváriakkal, akik Lóránt vezérletével már 25 ponttal is vezettek. Ivosev kipontozódása után vendégoldalon Djukanovic lépett elő főszereplővé, de egyedül ő is kevésnek bizonyult. Az Alba végül a harmadik negyedet is megnyerte 14 ponttal, így 30 pontos előnnyel várhatta a zárófelvonást (83-53).

A negyedik negyed már csak szinte formalitásként zajlott, az Alba felszabadultan játszhatott a teljesen széteső KTE ellen. Az utolsó percekben mindkét csapatnál a fiatalok kaptak lehetőséget, és a Kecskemét hiába nyerte meg az utolsó tíz percet, az Alba 29 ponttal, 98-69-re győzött a harmadik meccsen, így 3-0-al, söpréssel jutott az elődöntőbe.

Alba Fehérvár-Puebla Plus – KTE-Duna Aszfalt 98-69 (29-15, 25-23, 29-15, 15-16)