Megizzasztotta a KNKSE a Debrecent

Sokáig vezetett a második félidőben is az NB I-es újonc Kecskemét, de végül kiénekelték a sajtot a szájukból.

MESTERMÉRLEG

Marosán György: – Védekezésben fegyelmezettek voltunk, támadásban viszont nem mindig, ezért tudott felzárkózni mínusz ötről a Debrecen. Óriási szívvel játszottunk, elégedett vagyok a csapatommal. Nagy élmény volt európai klasszisok ellen játszani.

Tone Tiselj: – Nagyon jól felkészült belőlünk a Kecskemét, taktikailag megnehezítette a dolgunk. A csapatom nem azt játszotta, amit szerettünk volna. De volt tartásunk és ötgólos hátrányból is felálltunk.

HUFBAU AKKER-KNKSE – DVSC-TVP 25–26 (13–13)

KECSKEMÉT: Riszovics – Varga N. 3, Karalyos, Kucserova 1, Gulyás V., SISKA 4, SZABÓ E. 13 (7). Csere: Andrási (kapus), Nikolayenko 2, Fauszt 2, Kaiser, Kovács K., Deáki, Orell. Edző: Marosán György

DEBRECEN: Lajtos – VARSÁNYI 4, Punko 3, Grigel 1, Sirián, Zamfirescu 3, VANTARA-KELEMEN 5. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Yezhikava 2, Palsdóttir 2, Hajduch, Borges, Hársfalvi 1, CSÁKI 5 (2), Tóvizi, Szabó D.. Edző: Tone Tiselj

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 4/2

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 11. p.: 6–5. 18. p.: 9–8. 25. p.: 12–10. 38. p.: 18–15. 43. p.: 20–15. 49. p.: 20–20. 55. p.: 22–24