Szegeden brillíroztak a kecskeméti judokák

illusztráció

A KJC-KESI judokái a Csaba Béla Emlékversenyen és az Euro Liga elnevezésű körversenyen indultak el.

Az Euro Ligát kifejezetten a 16 év alattiaknak találták ki. Négy állomása van Szerbiában, Romániába, Horvátországban és Magyarországon rendeznek fordulókat. Tizenegy sportoló indult Kecskemétről, négy érmet és három pontszerző helyezést hoztak haza.

A szegedi emlékversenyen Major Ádám Diák ‘A’ korcsoportban három ipponnal nyert mérkőzése után szerzett megérdemelten aranyérmet.

Az Euro Ligában tíz versenyzőtt indított a KJC-KESI. Cigány Zsombor +81 kg-ban három nyertes mérkőzés után a döntőben maradt csak alul ellenfelével szemben, így a második helyen végzett.

Lipótzy Eszter 52 kg-ban szintén négy mérkőzést vívott. Második összecsapásán egy gyönyörű belső combdobással győzedelmeskedett, végül ezüstérmet akasztottak a nyakába. Szabó Lili szintén ebben a súlycsoportban menetelt, ám végül az ötödik helyen zárt.

Tóth Roland 66 kg-ban változatos technikai megoldásokkal versenyzett. Két nyertes mérkőzése után az elődöntőben talált legyőzőre, de a bronzmeccsen szépített.

Zsadányi Zsolt 60 kg-ban, Madár Áron 50 kg-ban végzett az ötödik helyen.