Kecskeméti kerékpáros sikerek Törökbálint utcáin

Juhos Gergely

Népes csapattal álltak rajthoz Kecskemét bringás közösségei a IV. Riczu Imre Emlékversenyen.

A hétvégén rendezett Magyar Kupa fordulón és nemzetközi versenyen több mint 500 sportoló indult, köztük a legnépesebb csapattal, 23 fővel a kecskeméti országúti bringások. De nem csak mennyiségben volt mérhető a jelenlétük, hanem számos dobogós helyezést is megszereztek a Törökbálint utcáin kijelölt, nagyon technikás, 6 km-es városi körpályán.

Kecskeméti szemszögből külön érdekesség volt, hogy Juhos Gergely, aki a jó pár évvel ezelőtt még uszonyos úszásban nyert világbajnoki aranyérmet világcsúccsal, most a ‘master 1’ kategóriában állhatott ismét a dobogó legfelső fokára.

Nagyon jól sikerült „kitolni a formáját”, az U19–es válogatott Hakk Bencének is, mert az idény vége fele még mindig nemzetközi színvonalon tud teljesíteni. Ő ezüstérmet szerzett, a világbajnoki induló, FTC-s Orosz Gergő mögött.

A kecskemétiek részletes eredményei:

16. Csorba Lázár Veloroom-Kecskeméti Első Sor SE (u15)

2. Hakk Bence Veloroom-Kecskeméti Első Sor SE (u19)
17. Szép Miklós Levente Veloroom-Kecskeméti Első Sor SE
18. Kádár-Németh Kristóf KES

3. Majzik Achilles Veloroom-Kecskeméti Első Sor SE (master 2)
4. Sáfár Tamás VeloMelo+ Kecskemét
9. Duzmath Csaba
22. Gáspár Levente VeloMelo+ Kecskemét
37. Csenki Csaba VeloMelo+ Kecskemét
47. Molnár Tibor VeloMelo+ Kecskemét
50. Fekete Zoltán Kecskemet Iustitia Egyesület

9. Igaz Bátor Veloroom-Kecskeméti Első Sor SE (u17)
22. Csenki Csongor Veloroom-Kecskeméti Első Sor SE
23. Csorba Bence Veloroom-Kecskeméti Első Sor SE

15. Hajagos István Kecskeméti Elő Sor

1. Juhos Gergely Kecskeméti Első Sor (master 1)
12. Zubornyak Gyorgy Kecskemeti Elso sor
27. Hajas Tibor VeloMelo+ Kecskemét
32. Tihanics Kornél Kecskeméti Elő Sor

27. MINKÓ Roland HUN (uci elit)

1. Boronkay Péter Mercedes-Benz gyár KMSE Férfi (férfi C5)