Megvan a Kecskeméti KC első győzelme

A Szolnok otthonában győztek nagyon magabiztosan a kecskeméti női kosárlabdázók.

Csütörtökön a kötelező skalp céljával látogatott Szolnokra a KKC felnőtt csapata. Bár végre megfelelő ritmusban, könnyű kosarakkal kezdték az összecsapást, a hazaiak sikeresen lassították a játékot, aminek köszönhetően nem tudtak jelentősebb előnyt kiharcolni a hírös városiak. Az első félidőben az ismét magabiztos Révész és Farkas mellett a kispadról érkező Kurtz és Burján lendületes beszállásával, valamint a szintén csereként pályára lépő Rácz második negyed derekán szerzett gyors nyolc egységének köszönhetően tartották minimális előnyüket ifjabb Tóth Viktor tanítványai, 28-31.

A harmadik játékrészben Fekete és Király vezetésével az addig döcögő támadójáték egy csapásra olajozottá vált, előbbi remekbe szabott átadásokkal hozta helyzetbe társait, utóbbi pedig közel tökéletes hatékonysággal értékesítette lehetőségeit. Az egész pályás zónavédekezésükkel felőrölték a Tisza-partiak szinte minden erejét, és gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést. A negyedik etap gyönyörű akciókkal fűszerezett gálameccsbe torkollott. A nagy örömöt kissé árnyalja Kálló apróbb sérülése, de a lányok megmutatták, hogy egyik vezérük nélkül is képesek lehengerlő teljesítményre.

SZOLNOKI MÁV SE- KECSKEMÉTI KC 48-85 (13-16, 15-15, 10-21, 10-33)

Szolnoki MÁV SE: Baczuk 5, Deme 2, Bozsó 9/3, Munkácsi É. 8, Munkácsi E. 7.
Cserék: Ratkay 3, Józsa Vik., Józsa Vir. , Rátkai 14, S.Nagy .

Kecskeméti KC: Schlégl 3, RÉVÉSZ B. 18/6, FARKAS 15, Révész S. 2, Kálló 2.
Cserék: KURTZ 14/6, Fekete 4, Rácz 8/6, KIRÁLY 13/9, Burján 2, Biszák 4.