Videó: Bravúros Scoregoal-győzelem a Csömör ellen

Az utóbbi hetek kisebb hullámvölgyei után nagy skalpot gyűjtött be a Scoregoal Kecskeméti Futsal Club.

A tavalyi bajnok RFC Csömört fogadták hétfőn este a Messzi István sportcsarnokban a kecskemétiek. A találkozót védekező felfogásban kezdte a hazai csapat, főleg kontrákból veszélyeztettek, és az egyik ilyen után Marozsi forgácsolta szét a kapufát. A túloldalon is volt erre válasz, szintén a lécről vágódott ki a játékszer a vonalon túlra. A szervezett játék aztán meghozta gyümölcsét a Kecskemétnél: a 15. percben egy formás támadásvezetés után Móra lőhetett, löketét még ki tudta tolni a csömöri hálóőr, de a kipattanót Marozsi kegyetlenül a kapuba vágta, 1-0. Egy perccel később Marsa lódulhatott meg saját térfeléről, majd csőrrel bődületes gólt akasztott a vendégeknek, ezzel kialakítva a félidei eredményt, 2-0.

Ehhez a diavetítéshez JavaScript szükséges.

A folytatásban pár pengés megoldást láthattunk a Rubeolától is, de Peltzer kiváló napot fogott ki, egyszerűen nem tudták bevenni kapuját. Egy lőtt passzba aztán Nehéz kiválóan tette bele sarkát, így a labda védhetetlenül vágódott a bal alsóba a 27. percben, 2-1. Ment aztán a döntetlenért a vendég együttes, de vigyázniuk kellett, hiszen életveszélyes kontrákat vezettek a kecskemétiek. Mindkét együttes előtt volt gólszerzési lehetőség, ám vagy a lábak remegtek meg, vagy a portások voltak helyükön, így maradt a 2-1-es megérdemelt Scoregoal-siker.

Scoregoal Kecskeméti FC – RFC Csömör 2-1 (2-0)