Megvan a KNKSE első győzelme az NB I-ben

Az újonc Kecskemét először nyert a K&H női kézilabdaligában, vasárnap négy góllal legyőzte a továbbra is pont nélküli Békéscsabát.

MESTERMÉRLEG

Marosán György: – Sikerült az elejétől uralni a játékot. Két hete mondtam, hogy változtatni kell néhány dolgon. Bejött! Végre fegyelmezetten, az utasításaim betartva játszott a csapat. Emelem a kalapom a játékosaim előtt. Látni, hogy fejlődünk.

Skaliczki László: – A meccs elejétől futottunk az eredmény után, és ez rengeteget kivett belőlünk. A védőjátékunk nem működött az első félidőben, a másodikban pedig a ki nem kényszerített hibáinkkal feladtuk a magas labdát az ellenfélnek. Az első része ment le a párharcnak.

HUFBAU AKKER-KNKSE–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 31–27 (18–15)

KECSKEMÉT: Andrási – Tóth L., Varga N. 4, Kucerová 2, Albert Helga 2, Fauszt 2, Kaiser 3. Csere: Pusztai (kapus), Horáth D., Karalyos 2, Szabó E. 11 (4), Gulya 2, Siska 1, Aron 2. Edző: Marosán György

BÉKÉCSABA: Györkös – Kovács Anett 2, Kovacsevics 3, Vukajlovics 3, Zöldi-Tóth 1, Walfisch 10 (3), Szarka 1. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy 4, Pintér, Gidai, Bottó 1, Pénzes 2. Edző: Skaliczki László

Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–3. 10. p.: 8–6. 14. p.: 11–8. 17. p.: 12–11. 23. p.: 14–12. 26. p.: 16–13. 35. p.: 18–17. 39. p.: 22–17. 43. p.: 22–21. 48. p.: 25–22. 53. p.: 27–25. 56. p.: 30–25

Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3