Videó: Későn ébredt a Scoregoal

Az első félidőben a Dunakeszi Kinizsi akarata érvényesült, és ez elég volt, hogy elvigyék Kecskemétről a három pontot.

Az előző fordulóban Újpesten szenvedett vereséget a Scoregoal Kecskeméti Futsal Club, és ezúttal nagyon fogadkoztak, hogy a mumusnak számító Dunakeszit megpróbálják két vállra fektetni. A találkozó iránt a szokásosnál magasabb volt az érdeklődés, szép számmal látogattak ki a szurkolók a Messzi István sportcsarnokba. Habár az első tíz percben még inkább mezőnyben gyűrték egymást a felek, volt egy-két igen szép megoldás, amelyeknek tapsolhatott a publikum. Aztán a 11. percben egy ártalmatlannak tűnő szituációból szerzett vezetést a Dunakeszi Somorai révén. Nem fogta meg ez a hírös városiakat, próbálkoztak helyzetbe kerülni kisebb-nagyobb sikerrel, de aztán a 16. minutumban Szente lökete tréfálta meg Peltzert, így már kétgólos hátrányba kerültek Cserenkó Szabolcs tanítványai. A félidő hajrájában még Gémesi is feliratkozott a góllövők sorába, így 0-3-mal vonulhattak szünetre a felek.

Ehhez a diavetítéshez JavaScript szükséges.

Harapósan kezdte a második játékrészt a Kecskemét, de a szerencsével hadilábon álltak, vagy a hálóőrben akadt el a laszti, vagy a kapufa segítette ki a Kinizsit. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: egy tetszetős kontra végén Makk három védőt becsapva szerezte meg a vendégek negyedik gólját. A 30. percben Somorai ismét megvillantotta klasszisát: félpályáról ellőt szabadrúgása a bal felsőben kötött ki, Peltzer csak belekapni tudott, az ötödik Dunakeszi-gól megpecsételni látszott a Scoregoal sorsát. A kék-fehér oroszlánokat azonban nem olyan fából faragták, hogy feladják, megindították rohamaikat, és végre megtört a jég a 34. percben, ekkor Gavula passzolta be Marsa remek keresztpasszát, 1-5. Alig kellett várni az újabb kecskeméti találatra: Ferenczi lába sült el, a jobb felsőbe bombázott kiszorított szögből, 2-5. Nem ért véget a Scoregoal feltámadása, ugyanis a 37. percben Móra lövése után Gomez tuszkolta be közelről a kipattanót, 3-5. Létszámfölényes játékot kezdett el eztán a Kecskemét játszani, mindent egy lapra feltéve, ám újabb gólt már nem tudtak szerezni, míg a túloldalon egy remek emelés után Gémesi szerezte meg saját maga második, csapata hatodik találatát, ezzel eldöntve a meccs kimenetelét.

Scoregoal Kecskeméti Futsal Club – Dunakeszi Kinizsi 3-6 (0-3)