Megnehezítette a KTE dolgát a MAFC

archív fotó

Az utolsó percekig kérdéses volt, melyik csapat nyeri a bajnoki összecsapást, de aztán a hírös városiak bírták jobban idegekkel.

A Kecskemét-MAFC első negyedében fej-fej mellett haladtak a csapatok. Sem a hazaiak, sem a vendégek nem tudtak nagyobb előnyre szert tenni, kiegyenlített volt a játék. Tíz perc elteltével a KTE vezetett 21-19-re – írja beszámolójában a BB1.hu portál.

A második etap elején hét ponttal is sikerült elhúznia a kecskemétieknek, de a fővárosiak olyannyira tapadni tudtak, hogy a nagyszünetben végül ők vezettek két egységgel (36-38).

A fordulás után a Kecskemét kezdett jobban, a 10-0-s rohanásnak köszönhetően a hazai gárda vissza is vette a vezetést (46-38). A kisebb bealvás után aztán újra megrázta magát a MAFC, és a harmadik negyedben folyamatosan zárkóztak fel a Kecskemétre, Misek büntetőjével pedig egalizált is (53-53). Cvetkovics hármasával a vendégek a vezetést is átvették, ám a zárófelvonást végül döntetlen állásról várták a mérkőző felek (60-60).

A negyedik negyedben aztán megint elhúzott a Kecskemét, hat perccel a végső dudaszó előtt 71-64-re vezetett. A folytatásban őrizni tudta ezt a hétpontos előnyt a KTE, de az utolsó percen belül Neighbour kosarával háromra zárkózott a MAFC, Forray-mester rögtön magához is rendelte övéit. A fővárosiak mindent megpróbáltak, de innen már nem tudtak fordítani, így végül a Kecskemét nyerte a rendkívül kiélezett csatát.

KTE-Duna Aszfalt – MAFC 83-77 (21-19, 15-19, 26-22, 23-17)