Budapestről hozta el a három pontot a HÉP-Röpke SE

2015-ben junior bajnokságot nyert MTK megerősített gárdával fogadta a vendég HÉP-Röpke SE csapatát.

A házigazdák soraiban pályára lépett négy NBI-es kerettag, akik közül kettő ifi válogatott játékos is egyben. Már az elején sejteni lehetett, hogy színvonalas és izgalmas labdamenetekben bővelkedő mérkőzésre számíthatunk. Kása Róbert csapata a bajnokság legösszeszedettebb játékát mutatta, aminek köszönhetően 3:1-re tudtak győzedelmeskedni a fővárosban, és újabb 3 pontot zsebeltek be ezzel.

Kökény Petra csapatkapitány: – Szívvel–lélekkel hajtottunk minden pontért, ennyire egyben nem volt még a csapat az idei bajnokság során. Keményen meg kellett küzdenünk minden pontért, így a harmadik szettre kicsit elfáradtunk, és az ellenfél elhúzott az elején, amit már sajnos nem tudtunk behozni, 18 pontig jutottunk. A csapat kiváló mentális felkészültségét igazolja, hogy fejben sikerült összeszedni magunkat, és ez adott annyi pluszt, hogy leküzdjük a fáradtságunkat és 25:22 arányban megnyerjük a negyedik szettet, és ezzel a meccset.