kesport.hu

Boronkay versenyben maradt a kitüntető címért

Az idén immár 60. alkalommal szavaznak az év legjobb sportolóira a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) tagjai.

Csütörtökön sajtótájékoztató keretein belül kihirdették, az egyes kategóriákban a tagságnak szavazásra bocsátott tíz-tíz jelölt közül melyik három-három maradt versenyben és lesz ott személyesen is a gálán, amelyen élő adásban derül fény a győztes kilétére.

Az M4 Sport – Az Év Sportolója 2017 díjátadó gálát az immár hagyományos, az esemény rangjához méltó helyszínen, élő televíziós közvetítés keretében 2018. január 11-én, csütörtökön 19.30 órától rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége.

Az elnökség elkészítette a 10-es listákat; összesen 11 kategória legjobbjaira (az idén először az év női labdarúgójára is – e díjat eddig az MLSZ ítélte oda) szavaztak december 15-től a sportújságírók, illetve az év góljára az M4 Sport honlapján a szurkolók. Az egyes kategóriák szűkített listáit a csütörtöki sajtótájékoztatón jelentették be, a győzteseket a gálán hirdetik ki.

Az MLSZ Életműdíjasát az MLSZ, az MSÚSZ-MOB Életműdíjasát pedig a két szervezet jelöli ki.

AZ ÉV FÉRFI SPORTOLÓJA DÍJ JELÖLTJEI

Baji Balázs (gátfutás)
Liu Shaolin Sándor (rövid pályás gyorskorcsolyázás)
Szatmári András (kardvívás)

AZ ÉV FOGYATÉKOS FÉRFI SPORTOLÓJA DÍJ JELÖLTJEI

Boronkay Péter (triatlon)
Osváth Richárd (kerekesszékes vívás)
Velkey Ádám (atlétika)

AZ ÉV FÉRFI LABDARÚGÓJA DÍJ JELÖLTJEI

Gulácsi Péter (RB Leipzig)
Davide Lanzafame
 (Budapest Honvéd)
Nikolics Nemanja
 (Chicago Fire)

AZ ÉV NŐI SPORTOLÓJA DÍJ JELÖLTJEI

Babos Tímea (tenisz)
Hosszú Katinka
 (úszás)
Márton Anita
 (atlétika)

AZ ÉV FOGYATÉKOS NŐI SPORTOLÓJA DÍJ JELÖLTJEI

Biacsi Bernadett (atlétika)
Krajnyák Zsuzsanna (kerekesszékes vívás)
Pap Bianka (úszás)

AZ ÉV NŐI LABDARÚGÓJA DÍJ JELÖLTJEI

Csiszár Henrietta (Bayer Leverkusen)
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg)
Vágó Fanny (SKN Sankt Pölten)

AZ ÉV CSAPATA JELÖLTJEI HAGYOMÁNYOS CSAPATSPORTOKBAN

Győri Audi ETO KC (női kézilabda)
Férfi kosárlabda-válogatott

Szolnoki Dózsa-Közgép (férfi vízilabda)

AZ ÉV CSAPATA JELÖLTJEI EGYÉNI SPORTÁGAK CSAPATVERSENYÉBEN

Férfi 4×100-as gyorsúszóváltó (Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd) 
Női kajak négyes 
(vb 500 méteren: Takács Tamara, Medveczky Erika, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta) (Eb 500 méteren: Fazekas-Zur helyett Lutz Dóra)
Tenisz Davis-kupa-csapat 
(Balázs Attila, Fucsovics Márton, Piros Zsombor, Borsos Gábor, Gödry Levente)

AZ ÉV EDZŐJE DÍJ JELÖLTJEI

Cseh Sándor (szolnoki póló)
Ambros Martín
 (győri kézilabda)
Shane Tusup
 (Hosszú Katinka)

AZ ÉV FOGYATÉKOS SPORTOLÓKKAL FOGLALKOZÓ EDZŐJE DÍJ JELÖLTJEI

Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás)
Csamangó Attila-Győrfi Tamás (para kajak-kenu)
Feczer Viktor
 (kerekesszékes vívás)

AZ ÉV FOGYATÉKOS CSAPATA JELÖLTJEI

Női kerekesszékes vívóválogatott (Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Veres Amarilla, Fóris Erika)
Atlétika, 4×100 m férfiváltó (Velkey-Guth Ádám, Jánka Sándor, Gelencsér Róbert, Zilaj Csaba)
Padlóhoki-válogatott

Jelentkezz be először, hogy hozzászólhass! Bejelentkezés