Nem tud hibázni a KTE-Duna Aszfalt

Tovább tapad az élmezőnyre Forray Gábor csapata.

Karahodzsics szerezte meg a mérkőzés első pontjait, a túloldalon egyből jött a válasz, Durham talált be kintről. Jobban kezdett a Pécs, Sarlija révén 7-2-re vezetett, később Durham újabb triplájával 10-4 volt az állás. Molnár Márton duplájával zárkóztak a vendégek, Pongó hárompontosa után pedig már egált mutatott az eredményjelző (13-13). A sikeres távoli dobásokból nem volt hiány, Budimir is a helyére küldött egyet, de Pongó révén sikerült kiegyenlíteniük a lila-fehéreknek a játékrész végére (21-21).

Durham harmadik triplájára Thompson felelt, majd Djeraszimovics rázta meg magát, s gyors egymásutánban négy pontot szerzett (24-28), Csirke Ferencnek időt kellett kérnie. Igazi dobópárbaj alakult ki, a „változatosság kedvéért” Budimir is betalált kintről, de Thompson kétszer is megtette ugyanezt, kialakult az első félidőbeli legnagyobb differencia (27-34). Supola kosarával feljött egyre a PVSK, később Simon hárompontosával a vezetést is átvette (38-36). 38-38-nál Dramicsanin is betalált kintről, ám Durham tarthatatlannak bizonyult, ötödik hármasát értékesítette az amerikai (41-41). Bíró hárompontosára már nem tudott válaszolni Wittmann, így a nagyszünetben 44-41-re vezettek a hazaiak.

5-0-val kezdte a Pécs a harmadik etapot, Djeraszimovics azonban előbb egy távolit, majd egy kettest is értékesített, visszajött a KTE egy pontra (49-48). A negyed első felében inkább Supoláék akarata érvényesült, 54-50-nél viszont elkapták a fonalat a lila-fehérek, és egy 9-0-s futást produkálva egy kicsit megléptek (54-59). Dukics hármasával egy pontra zárkózott a hazai együttes, a válasz azonban nem maradt el: Wittmann talált be kintről, 64-60-as vendég vezetéssel várhatták a csapatok a záró felvonást.

Másfél perc alatt fordított a Pécs (66-64), Djeraszimovics viszont megint ugyanazt tette, mint a harmadik negyedben – gyorsan dobott öt pontot, a fór újfent csapatánál volt (66-69). Simon révén egyenlített a Pécs, de jött a válasz Dramicsanintól. 74-74-nél előbb Karahodzsics, majd Djeraszimovics hívta fel magára a figyelmet egy 2+1-es akcióval, utóbbi kosarát Pongóé követte (74-82), három perc volt hátra. Dukics hármasával zárkózott a PVSK, Wittmann azon nyomban felelt, ám utána Simon is hasonlóan cselekedett (80-85). Dramicsanin duplája döntötte el végleg a mérkőzés végkimenetelét, óriásit küzdve, megérdemelten szerezte meg zsinórban ötödik győzelmét a Kecskemét – írja a ktekosar.hu.

Pécsi VSK-VEOLIA – KTE-Duna Aszfalt 84–93 (21–21, 23–20, 16–23, 24–29)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok,
V.: Pálla Z., Boros T., Kulcsár T. (Szabadvári J.)

PVSK: Durham 20/15, Supola 10/3, Demeter -, Budimir 20/12, Sarlija 13. Csere: Bíró 3/3, Simon 8/6, Dukics 8/6, Harazin 2.

KTE: Pongó 9/3, Thompson 15/9, Djeraszimovics 22/6, Dramicsanin 15/6, Karahodzsics 11. Csere: Wittmann 12/6, Horváth K. -, Molnár 9.