kesport.hu

Ők Kecskemét legjobb sportolói – képekkel

A sportnap zárásaként megrendezett Sportbálon 16 díjat osztottak ki különböző kategóriákban.

A 2016/2017-es bajnoki szezonban és a 2017-es versenyévadban elért eredményei alapján az Az „Év Sportolója” díj utánpótlás leány kategória győztese a kadet válogatott keret tagja, a Kadet Birkózó Világbajnokság szabadfogás versenyszám 60 kilogrammos súlycsoport III. helyezettje, a Kadet Birkózó Európa-bajnokság szabadfogás versenyszám aranyérmese, a Kadet és a Junior Birkózó Országos Bajnokság szabadfogás versenyszám 65 kilogrammos súlycsoport kétszeres bajnoka a Kecskeméti Testedző Egyesület Birkózó Szakosztály sportolója BOGNÁR ERIKA birkózó.

A díj névadója a Kecskeméti Városfejlesztő Kft.

Az utánpótlás fiú kategória győztese a Junior Uszonyos- és Búvárúszó Világbajnokságon II. helyezést szerzett 4×50 méteres mix uszonyos gyors váltó tagja, a Felnőtt Uszonyos- és Búvárúszó Országos Bajnokság 50 és 200 méteres uszonyos gyorsúszás versenyszám kétszeres bronzérmese, a Junior Uszonyos- és Búvárúszó Országos Bajnokság kétszeres első-, háromszoros második- és egyszeres harmadik helyezettje, a Rövidpályás Uszonyos- és Búvárúszó Országos Bajnokság kétszeres arany-, egyszeres ezüst- és kétszeres bronzérmese a BÁCSVÍZ – KVSC versenyzője KOCSIS MARCELL búvárúszó.

A díj névadója a BÁCSVÍZ Zrt.

Év csapatsportág utánpótlás női kategória győztese a 33-as U18-as kosárlabda válogatott tagja, a 33-as Kosárlabda Európa-bajnokságon aranyérmet szerzett, a 33-as Kosárlabda Világbajnokságon IV. helyen végzett csapat tagja, az U17-es csapat és az U18-as válogatott keret tagja Mercedes-Benz Gyár Kosárlabda Akadémia sportolója RÉVÉSZ BORÓKA kosárlabdázó.

Év csapatsportág utánpótlás fiú kategória győztese az U17-es korosztály válogatott játékosa, a 2017/2018-as évadban az országos másodosztályú U19-es bajnokság és a megyei első osztályban szereplő felnőtt csapat tagja is a Kecskeméti Labdarúgó Club Közös Torna Egylet Sportiskola sportolója TERBE BOTOND labdarúgó .

Év egyéni sportág utánpótlás csapat kategória győztese a Barna Patrícia, Hegyi Boglárka Gréta, Palotai Dorina, Szűcs Szabina összeállítású, Adamik Zoltán edző által irányított a 2017-es Magyarország Ifjúsági, Serdülő és Újonc Összetett Atlétikai Bajnokság aranyérmese a Kecskeméti Atlétika- és Rugby Club SERDÜLŐ LEÁNY ÖTPRÓBA CSAPATA.

A díj névadója a Bekő Tours.

Az „Év utánpótlás csapata” kategória győztese a Dobos Péter, Görög Szabolcs, Horváth Kristóf, Izsó Barnabás, Kara Zsombor, Kasza Dávid, Leiner Péter, Lukács Zalán, Pesti Marcell, Pinczés Balázs, Riedl László, Somogyi Bence, Szabó Márton, Török Szabolcs játékosokból álló, Karagics Mátyás edző által irányított a Röplabda Ifjúsági Országos Bajnokságban aranyérmet, a Röplabda Junior Országos Bajnokságban II. helyezést szerzett a Kecskeméti Röplabda Club fiú ifjúsági röplabdacsapata.

A díj névadója a Termostar Kecskeméti Hőszolgáltató Kft.

Az „Év Sportolója” díj felnőtt női kategória győztese a Kettlebell Európa-bajnokság szakítás versenyszám amatőr kategória -58 kilogrammos súlycsoport IV. helyezettje, a Kettlebell Országos Bajnokság szakítás versenyszám amatőr kategória -58 kilogrammos súlycsoport I. helyezettje a Kecskeméti Kettlebell Sport Egyesület tagja PISZMÁN ZSÓFIA kettlebell versenyző.

A díj névadója a Félegyházi Pékség Kft.

Az „Év Sportolója” díj felnőtt férfi kategória győztese a 2017. évi Világjátékok Ju Jitsu versenye 94 kilogrammos súlycsoport ezüstérmese, a világjátékon felnőtt open versenyszám bajnoka a Tatami Centrum Sportegyesület ju-jitsu versenyzője Szűcs Kristóf.

A díj névadója a Technik-Park Heliport Kft.

Az „Év Felnőtt Csapata” kategória győztese az Albert Helga, Andrási Brigitta, Aron Andrea, Deáki Dóra, Fauszt Éva, Gulya Krisztina, Gulyás Vanda, Horváth Dóra, Jovana Prisovic, Juliana Borges, Kaiser Melitta, Karalyos Orsolya, Kovács Krisztina, Németh Kitti, Olha Nikolayenko, Orell Bettina, Pusztai Petra, Siska Pálma, Szabó Edina, Tóth Lilla, Varga Nikolett, Yuliila Kucerova összeállítású, Marosán György edző által irányított a 2016-2017. évi NBI/B Női Felnőtt Keleti Régió aranyérmese, ezzel jogot szerzett a 2017-2018-as szezon NB I-ben való indulásra a HUFBAU-AKKER KECSKEMÉTI NKSE kézilabdacsapata.

A díj névadója a KIK-FOR Kft.

Év egyéni sportág felnőtt csapat kategória győztese a Magyar Súlyemelő Szövetség által megrendezett Abszolút Csapatbajnokság 2017-es bajnoka, az országos bajnokságok éremtáblázata alapján, az első helyen végző csapat: 7 arany-, 3 ezüst-, 2 bronzéremmel a KECSKEMÉTI TESTEDZŐ EGYESÜLET SÚLYEMELŐ SZAKOSZTÁLYA.

A díj névadója a Kecskeméti Városüzemeltetési Kft.

A fogyatékkal élő sportolók kategóriájának győztese a Parakerékpár Országos bajnokság I. helyezettje, a Középtávú Triatlon Európa-bajnokság aranyérmese, a Mercedes-Benz Gyár Kecskeméti Mozgáskorlátozottak Sportegyesülete versenyzője BORONKAY PÉTER triatlonista.

A díj névadója a Decathlon Kecskeméti Áruház.

Az év szenior korú női sportolója kategória győztese a Masters Világjátékok aranyérmese, a Felnőtt Országos Bajnokság ezüstérmese a Kecskeméti Testedző Egyesület Súlyemelő Szakosztályának sportolója KASZA ADRIENN súlyemelő.

A díj névadója a Bács-Security Kft.

Az év szenior korú férfi sportolója kategória győztese az atlétikai pálya- és téli terembajnokságok többszörös I. helyezettje, háromszoros ezüstérmese, a Speciális Dobószámok Világbajnokságán világbajnoki címet, valamint hat ezüst és kettő bronzérmet szerzett sportoló, Kecskeméti Felsőoktatás Sportjáért DSE szenior versenyzője, Grosán Pál atléta.

A díj névadója a KMJV Közgyűlése Városstratégiai és Pénzügyi Bizottság.

Az „Év Edzője” díj kategória győztese a 2017. évi Kadet Birkózó Európa-bajnokságon aranyérmet, a Kadet Birkózó Világbajnokságon szintén aranyérmet szerzett sportoló edzője, 2017. évi Kadet Birkózó Európa-bajnokságon bronzérmet szerzett versenyző felkészítője, az elmúlt évi U23-as Birkózó Országos Bajnokságon I. helyezést, a Felnőtt Birkózó Országos Bajnokságon szintén aranyérmes versenyző edzője, a 2017-es évben összesen 35 érmet szereztek magyar bajnokságokon versenyzői, a Kecskeméti Testedző Egyesület Birkózó Szakosztály vezetőedzője Tihanics Tibor.

A díj névadója az IFESZ Kft.

A fogyatékos sportolók edzője kategória győztese a Kecskeméti Atlétika-és Rugby Club – Kecskeméti Sportiskola futóedzője, 21 országos csúcs, 139 válogatottság, közel 180 bajnoki cím valamint számos pontot érő helyezés fűződik a nevéhez 1978-tól napjainkig, jelenleg Boronkay Péter paralimpikon, Galamb Csaba hosszútávfutó, Palkovits István futóatléta felkészítője, a Mercedes-Benz Gyár Kecskeméti Mozgáskorlátozottak Sportegyesülete edzője Németh Gyula.

A díj névadója a Kecskeméti Városgazdasági Kft.

Az Életműdíj kategória győztese a Kecskeméti Íjász Egyesület megalapítója és vezetője 2017-ig, óriási szerepe volt az íjászsport meghonosításában, népszerűsítésében Kecskeméten, az elmúlt évben 4 országos bajnok edzője. Az 1978-tól 2017-ig, közel 40 évig az íjászatban kifejtett munkásságának, társadalmi szerepvállalásának elismeréseként az Életműdíj kategória győztese a Kecskeméti Íjász Egyesület tagja Dudás Mihály.

A díj névadója a Kecskeméti Sportegyesületek Szövetsége.

Hozzászólások

  1. Pingback: Révész Boróka egy napját követtük végig – kesport.hu

Jelentkezz be először, hogy hozzászólhass! Bejelentkezés