Váratlan vereségbe futott bele a KTE-Duna Aszfalt

A hazaiaktól három kulcsember, Marko Boltics, Andrija Csirics és Juhos Levente is hiányzott sérülés miatt. A kezdés előtt Bonifert Ferenc technikai vezetőt köszöntötték születésnapja alkalmából.

Esélyeshez méltón, 5-0-val kezdtek a jó formában lévő vendégek, a Szedeák azonban hamar bizonyította, hogy nem dobja be a törölközőt (12-9). Felváltva potyogtak a kosarak, hol egyik, hol másik fél járt pár ponttal előbbre. Kiegyenlített első negyed után 20-20 volt az állás.

A folytatásban már héttel is vezettek a hazaiak, 27-20-nál időt kért Forray Gábor. Hiába, közel hat percig nem született kecskeméti pont. Karahodzsics törte meg a csendet, 31-22-nél újabb vendég timeout következett. Sulovics tarthatatlan volt, kétszámjegyűvé vált a különbség. A félidőre 39-27-es állással mentek öltözőbe a csapatok, nagy kérdés volt, hogy a rövidebb kispaddal rendelkező szegediek bírják-e majd a tempót a fordulás után is.

Bírták! 43-27-nél már tizenhat volt közte. Dramicsanin próbálta életben tartani övéit, tíz pontra zárkóztak a vendégek (45-35). De a felzárkózási kísérletük csak tiszavirág életűnek bizonyult, nem sokkal később újra tizenöt volt a differencia (50-35). A záró felvonás előtt 59-45 állt a táblán.

Leült a meccs a végére, a negyedik negyedben a Kecskemét rá tudta ugyan erőltetni akaratát a hazaiakra, de már akkora előnyük volt Vágvölgyiéknek, hogy hiába olvadt tíz alá a különbség, a tartalékos Szedeák győzelme már nem forgott veszélyben – írja a bb1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák – KTE-Duna Aszfalt 70-62 (20-20, 19-7, 20-18, 11-17)

Szedeák: Kerpel-Fronius 2, Wirth 11/3, Fortune 17/3, Petrovics 3/3, Sulovics 15. Csere: Vágvölgyi 11, Kovács Á. 8, Révész 3.

KTE: Pongó 4, Thompson 4, Djeraszimovics 18/6, Dramicsanin 15, Karahodzsics 9. Csere: Molnár M. 3, Wittmann 9/9, Horváth K. -.