Bravúrgyőzelmet aratott a KTE-Duna Aszfalt Székesfehérváron

A remek formában lévő Alba Fehérvár a kézsérüléssel bajlódó Kasey Hill nélkül fogadta a masszív KTE-Duna Aszfaltot, amely a most futó szezonban idegenben hat győzelemmel és négy vereséggel állt a meccs előtt.

Pontatlanul kezdtek a csapatok, a második perc végén Harris volt először eredményes büntetők után, majd Keller Ákos zsákolással növelte az előnyt. A vendégek az ötödik perc kezdetén találtak be először, ekkor Karahodzsics célzott jól közelről, Dramicsanin és Djeraszimovics triplái után pedig már a KTE vezetett (4-8). Az első negyedben még nem jött össze a fordítás a fehérváriaknak, 14-16-nál ért véget ez a felvonás – írja beszámolójában a BB1.hu.

A második tíz perc Keller Iván triplájával kezdődött, ezt pedig Mohammed közelije követte (19-16). Elsősorban Dramicsaninnak – két hármas és egy dupla – köszönhetően az ötödik perc végén még újra átvette a vezetést Forray gárdája (27-28), ám a szünetig már az Alba akarata érvényesült. Zsinórban szórta a triplákat a hazai csapat, Kovács, Lóránt, Trevis és Mohammed is jól célzott távolról, így a szünetre kialakult a közte hat (40-34).

A Kecskemét azonban nem engedte, hogy nagyobbra nyíljon az olló, a harmadik negyedben közelebb férkőzött a hazaiakhoz, nyílttá téve így a záró etapot. 44-36 után Karahodzsics kettő és Thompson négy pontjával mínusz kettőre zárkózott (44-42) a vendég csapat a negyed felénél, végül Pongó triplája révén 55-52-nél jött el az utolsó tíz perc.

Olyannyira szívósnak bizonyult a KTE, hogy 60-54 után egy 8-0-s rohamnak köszönhetően a vége előtt hat és fél perccel át is vette a vezetést (60-62) Pongó hármasa után. Ekkor már biztos volt, hogy izgalmas hajrának nézünk elébe, és így is történt, valamivel több mint két perccel a vége előtt 71-71-re álltak a felek. Djeraszimovics pontos közelijére nem érkezett válasz, Simpson triplája volt pontatlan, majd a KTE nyolcasa büntetőből is betalált, így 71-74 állt az eredményjelzőn másfél perccel a lefújás előtt. Ezután Simpson sem hibázott, de az ellentámadásból ismét Djeraszimovics villant (73-76). Huszonhárom másodperc maradt hátra, Simpson triplával próbálkozott az egyenlítésért, de hibázott, így Kovács faultja után Pongó büntetőzhetett. A magyar játékos csak egyet dobott be, majd Harris célzott jól közelről, és mivel Pongó a következő két büntetőjét kihagyta, így 75-77-nél esélyt kapott az Alba a vezetés átvételére. Két másodperccel a vége előtt azonban Harris triplája nem volt jó, a fault után pedig Djeraszimovics pontot tett a meccs végére.

Alba Fehérvár – KTE-Duna Aszfalt 75-79 (14-16, 26-18, 15-18, 20-27)