Győzelemmel tért vissza a KTE-automatika.hu

A KTE-automatika.hu az Ózdot fogadta a bajnokságban a téli szünet után, és ahogy azt előzetesen ígérték, be is zsebelték a győzelemért járó egységeket.

Kecskeméti gólokkal indult az összecsapás a Messzi István sportcsarnokban, Füstös kétszer is betalált, míg a túloldalon a kapuban Zaklajda járt túl a vendégek támadójának eszén. Bujdosó, Kátai és Horváth Andor is feliratkoztak eztán a gólszerzők közé, de a borsodiak folyamatosan kapaszkodtak, nem engedték meglógni a hazai együttest két gólnál többel. A félidő derekán aztán újabb energiákat mozgósított a KTE-automatika.hu, és lassan, de biztosan elkezdték növelni előnyüket, így a 24. percben már 15-11 állt az eredményjelzőn. A hajrában még egy kihagyott hétméteres is belefért hazai oldalon, a szünetben 18-13-ra a hírös városiak vezettek.

Balogh a hazai kapuban szép védésekkel vétette észre magát, míg Horváth Andor kétszer is mattolta az ózdiak hálóőrét. Nem sokkal később már nyolc volt a különbség (22-14) az együttesek között, köszönhetően Szamos és Horváth Andor szemfüles góljainak. A magabiztos előny tudatában aztán picit visszavettek a kecskemétiek, és ezt kegyetlenül kihasználta az ózdi együttes, és a 46. percben már csak négy találat volt a differencia. Riadót fújtak a KTE-nél, és fontos gólokkal vették el a vendégek kedvét a játéktól, de még tíz perc volt hátra, így semmi nem volt lefutva, 25-21. A hajrában Zaklajda lélektanilag fontos büntetőt hárított, három perccel a lefújás előtt Ocsovai mester kért időt, hogy rendezze a sorokat. A vendégek mindent egy lapra feltéve rohamoztak, de a kecskemétiek esze és szíve a helyén volt, így megérdemelten nyerték meg a meccset 29-26-ra.

Ocsovai Zsolt értékelése: – Gratulálok a csapatnak, nagyot küzdöttek! A magabiztos vezetés tudatában picit leültünk, de aztán sikerült megtartani hármat a nyolcból, így be tudtuk húzni a fontos pontokat. Folytatjuk a munkát, és hasonló győzelmekre számítok a következő hetekben is!

KTE-automatika.hu – ÓAM-Ózdi KC 29-26 (18-13)