KNKSE: Fehérváron maradtak a pontok, de eztán jönnek a fontos meccsek

MESTERMÉRLEG

Deli Rita (Alba KC): – Tudtuk tartani azt a tempót, amit szerettünk volna, és megvalósítottuk, amit elterveztünk: szoros védekezésből sok lerohanást hajtottunk végre. Az volt a célunk, hogy visszanyerjük az önbizalmunkat, azt hiszem, sikerült. Nagyon örülök annak, hogy két fiatal játékos, Utasi Linda és Hudra Enikő ismét a pályán volt, és bizonyított. A győzelmünk igazi csapatmunka volt.

Marosán György (KNKSE): – Az első félidőben ment el a mérkőzés, nagyon sok lövést elhibáztunk. A szünet után próbáltunk gyors játékot játszani, ami ugyan eredményes volt, összességében azonban nem szabad ennyi lövést és támadást elrontani. Látom a fejlődést, de nekünk most jönnek azok a mérkőzéseink, amelyeken lehet keresnivalónk.

ALBA FEHÉRVÁR KC–HUFFBAU-AKKKER KECSKEMÉTI NKSE 37–25 (20–9)
Székesfehérvár, 400 néző. V: Herczeg, Südi

FEHÉRVÁR: Herr O. – NASCIMENTO 14 (2), Lavko, BOLDIZSÁR 2, Zsilinszkajtye, GORSENYINA 6, PELCZÉDER 5. Csere: Mistina, Lima Gabina (kapusok), Májer 2, DJORDJIEVSZKA 5, Mayer 1, Mendy, Hudra 2 (1), Utasi, Temes. Edző: Deli Rita

KECSKEMÉT: Pusztai – VARGA N. 5, Aron 1, Deáki 2, Siska 3, Gulyás 1, SZABÓ E. 7 (3). Csere: Risovics (kapus), Nikolajenko 1, GULYA 3, Fauszt 1, Borges Lima, Kaiser 1, Horváth D. Edző: Marosán György

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 12. p.: 5–4. 18. p.: 11–5. 24. p.: 17–6. 28. p.: 19–8. 34. p.: 21–10. 40. p.: 24–12. 46. p.: 29–16. 52. p.: 33–20. 58. p.: 37–23
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3 ill. 4/3