Megvan a nyolcadik idegenbeli KTE-siker

A MAFC-nak megint a szimpatikus vesztes szerep jutott.

Felállt a Jászberény elleni hazai vereségéből a KTE-Duna Aszfalt, amely bár nem játszott jól, de a hajrában mégis a maga javára fordította a MAFC elleni idegenbeli találkozóját. Forray Gábor együttese ezzel már nyolcadik sikerét aratta otthonától távol.

Az első félidőben még a fővárosiak vezettek. A nyitó negyedben 10-3 után 11-14-re fordítottak ugyan a lila-fehérek, de tíz perc után az Újbuda járt előbbre. A félidőben héttel vezetett a valamivel pontosabban játszó MAFC.

Dukics remekelt, akárcsak McCray, a másik oldalon Thompson, Dramicsanin és Wittmann próbálkozott. A fordulás után előbb kiegyenlített a KTE, majd a végén egy 13-0-ás szériával a győzelmet is megszerezte az elfáradó sereghajtó ellen.

MAFC – KTE-Duna Aszfalt 81–90 (21–19, 24–19, 22–28, 14–24)