kesport.hu

Első osztályosok asztalitenisz versenyét rendezték hétfőn

A Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér március 12-én rendezte meg csarnokában az elsősök szokásos ping-pong versenyét. A megmérettetésen különféle ügyességi gyakorlatokban mérték össze tudásukat a környező iskolák kisdiákjai.

Ehhez a diavetítéshez JavaScript szükséges.

A sportkör több éve működik együtt az Arany János Általános Iskolával, a Móra Ferenc Általános Iskolával és a Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolával. Az említett iskolák első osztályos tanulói játékos keretek között ismerkednek meg az asztalitenisz alapjaival, a legfontosabb fogalmakkal, a megfelelő ütőfogással, illetve a helyes mozgással.

A megmérettetés előtt egy asztalitenisz bemutatót néztek meg az elsősök, ahol Ördög Balázs, Ördög Miklós, Demeter Lehel és Kiss Dániel mutatták be az asztalitenisz fortélyait.

A foglalkozások megkoronázásaként minden osztály legjobbjai összemérték tudásukat más osztályok, más iskolák legjobbjaival, és így minden évben abszolút bajnokokat avatnak a Spariban. Nem történt ez máshogy idén sem, íme a legjobbak listája:

Tenyeres tartás – fiú:

I. Zsák Tamás (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskolája )

II. Csikó Gábor (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

III. Bakos Róbert (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

Tenyeres tartás – lány:                                    

I. Karsai Gabriella (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

II. Kovács Borsika (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskolája )

III. Vámos Szófia (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

 

Fonáktartás – fiú:

I. Zsák Tamás (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskolája ) – Szénási Noel (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola)

II. Botka Szabolcs (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

Fonáktartás – lány:

I. Karsai Gabriella (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

II. Kovács Borsika (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskolája )

III. Illyés Zoé (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

 

Tenyeres pattogtatás – fiú:

I. Sáfár Soma (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

II. Bakos Róbert (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

III. Zsák Tamás (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskolája )

Tenyeres pattogtatás – lány:

I. Karsai Gabriella (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

II. Illyés Zoé (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

III. Szőrös Kitti ((Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskolája )

 

Fonák pattogtatás – fiú:

I. Sáfár Soma (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

II. Szénási Noel (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola)

III. Szalay András (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskolája )

 

Fonák pattogtatás – lány:

I. Karsai Gabriella (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

II. Kovács Borsika (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskolája )

III. Holló Henrietta (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola)

 

1 tenyeres – 1 fonák pattogtatás – fiú:

I. Zsák Tamás (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskolája )

II. Szénási Noel (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola)

III. Szalay András (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Móra Ferenc Általános Iskolája )

1 tenyeres – 1 fonák pattogtatás – lány:

I. Karsai Gabriella (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sport Általános Iskolája)

II. Bóc Boglárka (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola)

III. Holló Henrietta (Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola)

Jelentkezz be először, hogy hozzászólhass! Bejelentkezés