A papírforma érvényesült Szolnokon

Nagy hátrányból jött vissza, de harmadik meccsét is elveszítette a KTE-Duna Aszfalt a középszakaszban.

5-0-al indította a mérkőzést a Szolnok, az első kecskeméti pontokat Dramicanin szerezte. A nyitó játékrész egyértelműen a jóval esélyesebb hazaiakról szólt. A negyed derekáig jól tartották magukat a kecskemétiek, Thompson hármasa után 9-5-öt mutatott a tábla. Ford távolija után Andric 2+1-es akciója következett, a különbség kétszámjegyűre nőtt (15-5). 19-5-nél majd’ háromperces kosárcsendet tört meg Thompson (19-6), s bár egyszer feljöttek tizenkét pontra (22-10), végül 27-13-as Olaj-előnnyel jöhetett a folytatást. Rastko Dramicanint 25-12-es állásnál a játékvezetők két sportszerűtlen hiba miatt kiállították.

Perry értékesített két hárompontost a második negyed elején, részünkről csupán két Djerasimovic-büntető érkezett (33-15). Pongó triplájára Ford válaszolt a túloldalon, aki faulttal együtt szerzett kosarat (36-18). Az Olaj őrizte előnyét, a tizenhetedik percben pedig már húsz ponttal vezetett Tóth Ádám dupláját követően (44-24). Karahodzic négy, Horváth három, Thompson pedig két pontot jegyzett, 46-33-ra zárkóztak a lila-fehérek, de a Szolnoknak sikerült jobban a negyed vége, amely végül 50-33-as vezetés tudatában mehetett a nagyszünetre.

Nem lehetettek túl bizakodóak vendég oldalon, hiszen Dramicanin után Marko Djerasimovicot is elveszítették -bokasérülést szenvedett a rutinos bedobó. „Triplazuhataggal” indult a második félidő, nálunk Wittmann, az Olajnál pedig Perry és Milosevics értékesített egy-egy távolit (56-36). Állandósult a hazaiak nagyjából húszpontos előnye, a negyed második részében azonban elkapták a ritmust a KTE-nél, Wittmann és Molnár Márton is eredményes volt kintről (64-58), majd Horváth szerzett öt pontot, közben két Tóth-büntető jött hazai részről (66-53). A játékrész vége újfent az Olajnak sikerült jobban, 70-53-mal várhatták a záró felvonást.

Sokáig úgy tűnt, minden kérdés lezárult, 81-61-es Olaj-vezetésnél viszont egy 16-0-s szakaszt produkáltak, nagyszerűen működött a védekezés, támadásban pedig kihasználták a helyzeteiket. Wittmann öt, Thompson és Pongó négy-négy, míg Molnár Dániel három pontot szerzett a meccs ezen szakaszában, teljesen nyílttá tették a végjátékot, kicsivel kevesebb, mint három perc volt hátra (81-77). Perry közelije után Milosevics dobott egy hármast, a másik oldal pedig már nem tudtunk betalálni. A mérkőzés eldőlt, végül 88-77-es vereséget szenvedett a KTE, ám megint méltó partnerei voltak egy bajnokesélyes együttesnek – írja a ktekosar.com.

Szolnoki Olaj KK – KTE-Duna Aszfalt 88–77 (27–13, 23–20, 20–20, 18–24)