Megvan az első KTE-siker a középszakaszban

A Körmendet fektették két vállra a hírös városi férfi kosarasok szerdán a Messziben.

Jól kezdte a KTE a találkozót, eleinte dominált is, Dramicsanin vezérletével 8-4-et mutatott a tábla. Zárkózott a Körmend, amely Ferencz kosarával előbb kiegyenlített, majd Fanning révén a vezetést is magához ragadta (10-12). Bár Djeraszimovics hárompontosával egyszer még a hazaiaknál volt az előny, a félidő hátralévő részében azonban inkább a vendégek akarata érvényesült – az első negyed 26-28-cal ért véget.

Továbbra is jól játszott az MTE, Halász duplája után már hét ponttal vezetett csapata (28-35). Futottak az eredmény után a lila-fehérek, Dramicsanin, Pongó és Djeraszimovics kosaraival feljöttek háromra (35-38), ám az ellenfél ismét meglépett, a nagyszünetben pedig 48-41-re vezetett.

Kiválóan indította a második félidőt Forray Gábor csapats, egy 13-0-s szakaszt produkálva 54-48-ra módosította az állást, Dramicsanin egymaga hat pontot szerzett. Csorvási törte meg a körmendi gólcsendet (54-50), Djeraszimovics kétszer is betalált (58-50). Kicsit alábbhagyott a KTE lendülete, az MTE ezt kihasználva felzárkózott háromra (62-59), ám Djeraszimovics büntetője és Wittmann triplája lehűtötte a kedélyeket (66-59). 66-62-nél előbb Djeraszimovics értékesített egy triplát, majd Dramicsanin zsákolt (71-62), ám Wright még éppen idejében elengedett távolija célba ért.

Thompson triplája után Karahodzsics talált be, tíz fölé nőtt a különbség (76-65). Magabiztos volt a KTE, állandósult a tízpontos differencia, a vendégeknek pedig nem adtak esély a fordításra. Közönségszórakoztató játékkal, fordulatos mérkőzésen végül 89-80-as győzelmet aratott a Kecskemét, megszerezve ezzel első sikerét a legjobbak között, a vasiak viszont továbbra is nyeretlenek – adta hírül a bb1.hu.

KTE-Duna Aszfalt–Egis Körmend 89–80 (26–28, 15–20, 30–17, 18–15)

KTE: Pongó 8/6, Djeraszimovics 24/6, Thompson 13/9, Dramicanin 19/6, Karahodszics 14. Cserék: Wittmann 5/3, Molnár M. 6, Molnár D. -, Horváth -.

Körmend: Wright 11/6, Hollins 11, Ferencz 12/3, Fanning 23/6, Csorvási 7. Cserék: Halász 5/3, Davis 9/6, Bán 2.