U19-es Eb-selejtező: Egy játszmára tellett Dánia ellen

Befejezte szereplését női junior-válogatottunk a szerbiai Zrenjaninban megrendezett Európa-bajnoki selejtező csoportban. A záró mérkőzésen a mieink az ellen a Dánia ellen léptek pályára, amelyet tavaly januárban, Jászberényben még magabiztosan, 3:0-ra legyőztek. Ezúttal ez sajnos nem sikerült: hiába szerzett csapatunk összességében ugyanannyi pontot, mint az ellenfél, ez ezúttal 3:1-es dán sikert eredményezett, így a mieink a csoport negyedik helyén fejezték be a küzdelmeket.

Jerome Dumas: – Az első két szettben csak időnként tudtuk stabilizálni a nyitásfogadásunkat és szerváink sem voltak elég hatékonyak. A harmadik játszmában minden az elképzelésünk szerint alakult, teljesen uraltuk a játékot, ami az eredményen is meglátszott. A negyedikben sajnos megint a nyitásfogadással gyűlt meg a bajunk, és az első két szett forgatókönyve ismétlődött meg.

Női U19-es Eb-selejtező:
Dánia – Magyarország 3:1 (22, 19, –11, 20)
Zrenjanin (Szerbia), 50 néző. V: Maifosisz (ciprusi), Genitrini (grúz).

Dánia: Mellmölle 9, Hesselholt 7, Windeleff 2, Mogensen 14, Jörgensen 9, Bisgaard 19. Csere: Blomberg, Nielsen (liberók), Empacher, Jeppesen 1, Lyholm. Szövetségi edző:Mats Olof Björkman.

Magyarország: Petrenkó 4, Sebestyén 11, Király 11, Szedmák 12, Kökény 1, Kovács L. 10. Csere: Pap (liberó), Kundrák 6, Körtvélyessy, Oláh, Tóth-Bagi. Szövetségi edző:Jerome Dumas.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 12:16, 20:21. II. játszma: 8:5, 16:12, 21:16. III. játszma: 5:8, 8:16, 9:21. IV. játszma: 7:8, 16:13, 21:16.