Győzött, de nem jutott fel a HÉP-Röpke SE

A végletekig kiélezett mérkőzésen már 2-0-ra is vezettek a hazaiak, azonban a vendégek feljavultak a harmadik szettől kezdve, így megőrizték elsőosztályú tagságukat.

Jól kezdte a mérkőzés a Röpke, az első szett elején már 5-1-re is vezettek.
A vendég együttes nem tudott feljebb zárkózni a későbbiekben sem, 16-9-es állásnál kérte ki első idejét mesterük. Az időkérés pozitívan hatott a vendég csapatra, de Kökény Petra vezetésével a hazaiak nyerték az első egységet, 25-23.

A második etapot folyamatos pontváltásokkal kezdték a csapatok, egészen 8-8-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ezt zsinórban négy hazai pont követte, ami után ismét nem maradhatott el a Palotai időkérés. Ezúttal ez nem tudta megtörni a kecskemétiek lendületét, nagyon magabiztosan nyerték meg a szettet, 25-14.

Felszívta magát a Palota, 2-6-os állásnál ezúttal Kása mesternek volt mondandója, idő. Sokáig állandósult a négypontos különbség, de a vendégek remek nyitásainak köszönhetően 13-20-ra módosult az állás. Nem sikerült felzárkóznia a hazaiaknak, 16-25.

A negyedik szettben hatalmas csata alakult ki, egymást váltva szerezték a pontokat a felek. Ez 9-9 után szakadt meg, a vendégek zsinórban szerzett három pontjával. Ezután fordult a kocka, a Röpke gyűjtött be egyhuzamban hármat, egalizálva ezzel az eredményt, 15-15. Nem alakult ki kétpontos különbség 25 ponton belül, hatalmas küzdelemben végül a Palota 29-31 arányban gyűjtötte be a bentmaradáshoz szükséges második nyert szettet.

Az ötödik felvonás így már csak formalitás volt, a kecskeméti szurkolók lelkesedése azonban nem tört meg. Ezt meg is hálálta csapatuk, 15-10-re nyerték meg ezt az etapot.

Kása Róbert edzői nyilatkozata: Az első két szett extra volt minden, koncentrációt is beleértve. A harmadik szettben volt egy két állás, ahova beragadtunk, de úgy gondolom nem ezen múlott. A harmadik szettet, ha megnyerjük akkor 3:0. De le a kalappal a lányok előtt, végig jól játszottak. A harmadik szettben voltak kapkodások. A negyedik szettben pedig ismét jól játszottak, összeálltak. Nem tudom, hogy szerencse vagy sem, vagy több ilyen meccs hangulata kellett volna, hogy a végén még egy extrát megcsináljuk a végén. Nagyon sajnálom hiszen, több próbálkozásunk is volt. A mai meccsre nagyon feltüzelve léptünk pályára. Szakmailag nagyon sok apróság volt ezen a mérkőzésen. Az előző mérkőzéshez képest több mindent is változtattunk: nyitás-fogadás alakzat, játékosok pozícióját tekintve, ezért voltunk partiban az NB1-es csapattal. De az a célom, hogy együtt szeretném tartani a csapatot. Jövőre már kitűzhetjük, hogy a feljutás a cél. Az idei év megmutatta, hogy ez a csapat NB1-es csapat, 1-2 pont híján. Nem hagyhatom szó nélkül a szponzorainkat, hiszen ez volt az utolsó NB2-es mérkőzésünk. A várost, a fő szponzorunkat, a Horváth Építő Kft-t és a további szponzorainkat, hiszen nélkülük nem jöhetett volna létre. Továbbá köszönöm a szurkoló táborunknak, mert úgy gondolom, hogy Magyarországon egyedülálló, hogy egy NB2-es csapatnak ilyen szurkolótábora van.

HÉP-Röpke SE – Palota RSC 3:2 (23, 14, -16, -29, 15)