A XVIII. Messzi István Emlékverseny következik

Tizennyolcadik alkalommal tiszteleg a magyar súlyemelő társadalom Messzi István emléke előtt hétvégén, az Emlékversenyen. Messzi István 1988-as szöuli olimpia ezüstérmes súlyemelője volt 82,5 kg-os súlycsoportban.

Sportpályafutása során végig Kecskemét sportolója volt, nem engedett a csábító ajánlatoknak. 1984-ben lett a felnőtt válogatott tagja, ebben az évben az olimpiát helyettesítő Jóakarat versenyen 75kg-os súlycsoportban bronzérmes lett. Sportpályafutásának csúcsa a szöuli olimpia (1988) volt. 82,5 kg-os súlycsoportban ezüstérmes lett 370kg-os (170;200) teljesítménnyel.

Augusztus 4-én, szombaton súlycsörgéstől lesz hangos a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Sportcsarnoka (Árpádvárosi Sportcsarnok). A versenyek 10.00-tól kezdődnek, az utolsó verseny este 18.00 órakor kezdődik.

A Kecskeméti TE versenyzői közül ifjúsági korcsoport mezőnyében Árva Cintia és Klajó Kinga, junior korcsoportban Kiss-Tóth Virág, Nagy Noel, míg a felnőtteknél Dunai Johanna, Megyeri Dávid, Hajdú Dávid, Kmegy Máté és Török Péter lép dobogóra. A verseny egyik különlegessége, hogy Jung Beáta, U23-as Európa-bajnok első versenye lesz a Kecskeméti TE színeiben.

– 70 feletti nevezés érkezett a versenyre – mondta Bálint Csaba az emlékverseny ötletadója, megvalósítója – ami nem véletlen, hisz minden alkalommal sikerült nagyon színvonalas versenyt rendeznünk!