Idegenben továbbra is nyeretlen a KTE-Duna Aszfalt

Az első 6 fordulóban 2 győzelmet jegyző Jászberény otthonában folytatta A-csoportos szereplését az idegenben eddig nyeretlen, 3-3-as mérleggel álló KTE.

Bár a kecskemétiek első idegenbeli sikerükért érkeztek Berénybe, az első percekben ez nem igazán köszönt vissza: 8-0-ra lépett meg a JKSE, mire majdnem 4 perc után Wittmann (rögtön egy triplával) megszerezte a vendég csapat első pontjait. Kapaszkodott a KTE, de Alekszandrov hármasa után ismét 8 volt a differencia (15-7), amire Dramicsanin reagált egy távolival. Tartották a felek az 5 pont körüli különbséget, majd végül 20-17-nél zárult az első negyed.

Gyorsan visszaállította az 5-öt a JKSE, majd Pitts hármasával ismét nőtt a hazai fór (27-19). Innen azonban a vendégek percei következtek: 7-0-s rohanással egyetlen pontra jöttek fel. A JKSE-nek is fel kellett pörögnie, ezt meg is tették a játékosok, így 3-4 ponttal mindig az ellenfél előtt tudtak járni – a szoros második etap végén 37-33-ra vezettek.

Nagyon megnyomta a második félidő elejét a házigazda, s Pitts immár harmadik majd negyedik hármasa – 18 pontnál járt ekkor – az addigi legnagyobb, 17 pontos előnyt jelentette. Időt is kért a KTE-kispad, hiába: már a +20-ért támadhatott a JKSE, ami Coleman büntetőivel meg is lett (56-35). Teljes blokk vendég oldalon, amit megbüntettek a hazaiak: 25-8-ra nyerték ezt a periódust, és úgy tűnt, el is döntötték a meccset.

Becsülettel tette a dolgát a KTE az utolsó negyedben, amit végül meg is nyert – ez azonban kevés volt a JKSE ellen, mely egyetlen negyedben nagyon ellenfele fölé nőtt, ezzel pedig eldöntötte a találkozót; 81-63 a vége.

JP Auto-Jászberényi KSE – KTE-Duna Aszfalt 81-63 (20-17, 17-16, 25-8, 19-22)