A Szeged sem tudott nyerni Kecskeméten

Fotó: bb1.hu/Réti Attila

Az első negyedben jórészt a Szeged diktálta a tempót, a tizedik perc után mégis a KTE állt minimálisan jobban. Mindkét csapat jó százalékkal dobott. A tartalékos Szedeák a folytatásban sem adta fel, és egy 12-3-as szériával visszavette a vezetést. Aztán Dramicsanin elkezdte szórni a hármasokat, így a félidőre ismét visszaállt a kecskeméti előny (40-35).

Alig kezdődött el a második játékrész, 40-39-re feljöttek a vendégek, de aztán a 23. percben, 46-39-nél időt kért a Szeged. Mielőtt még tíz lett volna a különbség (48-39), Wirth bevágott egy hármast. A 27. percben, Sulovics büntetői után visszajött kettőre a Szedeák, sőt Green hármasával már 52-51 volt az állás. Az utolsó felvonás 59-55-ről indult.

Közel két és fél percet kellett várni az első pontra, Molnár jegyezte, büntetőből. 62-60-nál megint szorult a hazai hurok. Valamivel több mint három perc volt hátra, amikor a szegedi Green kipontozódott, Mandics pedig 70-66-nál időt kért. Megjött a szurkolók hangja. A kritikus pillanatokban nem talált be csapata, az utolsó percben, így hiába hívta magához övéit 74-68-nál is, a hajrát pontos büntetőzéssel hozta le a KTE.

KTE-Duna Aszfalt – Naturtex-SZTE-Szedeák 83-78 (21-19, 19-16, 19-20, 24-23)