Pantelics nélkül nyert a Jászberény Kecskeméten

hunbasket.hu

Az utolsó negyedben fordítottak a hazaiak, de a végjátékot Nikola Lazics csapata bírta jobban – számolt be róla a bball1.hu.

A hazai pályán megbízhatóan és rendszerint győzedelmeskedő Kecskemét fogadta a bajnokságban idegenben is parádézó Jászberényt. A hazaiaknak előnyt jelenthetett, hogy a Jászberény oszlopa, Pantelics nem állhatott Nikola Lazics rendelkezésére.

Pillanatok alatt meglépett a Jászberény Coleman pontjaival 7-2-re. Dramicsanin triplájával zárkózott a Kecskemét, de a hazaiak továbbra sem tudták tartani a jászságiak amerikai bedobóját, aki tizenkét pontig jutott az első negyedben. Wittmann kosara hozta fel hét pontra a KTE-t az első tíz perc végén (16-23).

Egyre rosszabbul állt a Kecskemét, miután hat vendég pont indította a második etapot. Djeraszimovicsnak köszönhetően újra meccsbe jött a Forray-legénység, ám sokáig nem tarthatott az öröme, mert Kerpel-Fronius is bevágott egy triplát. A félidőre még nagyobb lett a különbség (29-42).

Hiába indult Pitts és Coleman pontjaival a harmadik negyed, egyre inkább magára talált a Kecskemét és elkezdte csökkenteni hátrányát. A folytatásban a Jászberény alig tudott a gyűrűbe találni, míg a hazaiak egy 9-0-s rohammal feljöttek kilenc pontra. 50-51-ig jutott a KTE, Pitts büntetői után három pont maradt meg a vendégek nagy előnyéből (50-53).

Extázisba jött a Kecskemét, Dramicsanin, Green és Wittmann egy-egy hármasa után már 59-53 állt az eredményjelzőn. Mielőtt teljesen megléptek volna a hazaiak, Pitts kapcsolt és öt pontjával újra meccsbe hozta csapatát. Innentől egy rendkívül kiélezett véghajrába mentek bele a csapatok. Hazai részről folyamatosan Green büntetőzött, míg a jászágiaktól Pitts tartotta kezében az irányítást. Visszavették a vezetést a vendégek, de Dramicsanin rögtön válaszolt egy hármassal.

Alekszandrov büntetőzhetett, természetesen nem hibázott. Fél perce maradt a KTE-nek, hogy 67-68-ról fordítson. Az időkérés után Pitts-et faultolták, aki mindkét büntetőjét a helyére küldte. Csak egy triplával egyenlíthetett volna a Kecskemét, de Dramicsanin célt tévesztett. Ezzel eldőlt a meccs. A hazaiak megpróbáltak faultolni, de a büntetők után csak nagyobb lett a különbség (67-72).

KTE-Duna Aszfalt – JP Auto-JKSE 67-72 (16-23, 13-19, 21-11, 17-19)