Győzött Kecskeméten a Falco

bball1.hu / Réti Attila

Megérdemelten nyerte meg a találkozót Gasper Okorn csapata.

7-0-val kezdte a mérkőzést a Falco, az első KTE-pontokat Wittmann szerezte meg. Jobban kezdtek a vendégek, eleinte szinte még dobást sem hibáztak, Perl Zoltánnak nagyon ment a játék (6-11). Bár a vezetést nem tudta átvenni a KTE-Duna Aszfalt, de ott volt ellenfel nyakában, még akkor is, ha inkább a Szombathely dominált, s Gasper Okorn csapata irányította a játékot. Az első negyed Green kosarával zárult, 21-26.

12-0-s futással folytatta a második játékrészt a Falco, nem igazán működött a védekezésünk, a támadásokat pedig sokszor siettettük (21-38). Wittmann faulttal együtt értékesített triplája adott lendületet a társaknak, Mészáros kettesét követően pedig már csak tíz volt közte. Govens hármasa sem törte meg a nagy felzárkózásba kezdő KTE-Duna Aszfaltot, melynek összeállt a védekezése, s szép lassan megközelítette ellenfelét. Dramicsanin volt eredményes kintről (38-45), majd Djeraszimovics talált be gyors egymásutánban kétszer is (42-45). Reddic mehetett büntetőzni, mindkét dobását értékesítette, a túloldalon Wittmann válaszolt. 44-47-tel ért véget a meccs első fele, jó lélektani állapotban mehetett szünetre Forray Gábor csapata.

Reddic kosaraival folytatódott a találkozó, Karahodzsics felelt két büntetővel (46-51). Perl Zoltánnak továbbra is kiválóan ment a játék, vezérletével megint ellépett tízzel a Falco (49-59). Nem tudtunk betalálni, a védekezésben akadtak hibák, további kilenc pontot szereztek a vendégek, a különbség pedig már a húszat súrolta (49-68). Molnár Márton törte meg a kosárcsendet, s bár valamelyest sikerült faragni a hátrányból a negyed végére, így is tizenöt volt közte (57-72).

A ma is jól teljesítő Mészáros Máté találatával kezdődött a záró felvonás, Váradi két büntetőt dobott a túloldalon (59-74). Küzdöttek a játékosok, sikerült is visszajönni tizenkét pontra, azonban jött egy újabb hullámvölgy, s a Falco eldöntötte a lényegi kérdéseket. Az utolsó percekben a fiatalok is lehetőséget kaptak, Kucsera Dániel egy triplát, míg Molnár Dániel egy duplát értékesített. 80-95-ös végeredmény született, megérdemelten nyert a Szombathely.

KTE-Duna Aszfalt – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-95 (21-26, 23-21, 13-25 23-23)

KTE: Green 2, Wittmann 14/9, Mészáros 11/3, Dramicsanin 14/6, Karahodzsics 13. Csere: Dimics 2, Djeraszimovics 15, Molnár D. 2, Kucsera 3/3, Molnár M. 4, Plézer -, Fülöp -.

Falco: Govens 13/3, Perl 19/3, Balmazovics 5/3, Bruinsma 8/3, Reddic 18. Csere: Curry 9/3, Váradi 14/3, Tóth N. 6, Bíró -, Hódi 3/3, Körmendi -.