Szenior atlétika: Horváth Gábor 61. érmét szerezte nemzetközi megmérettetésen

Tatán a hétvégénrendezték meg XIII. alkalommal a Speciális Dobószámok Világbajnokságát. A versenyen 139 szenior dobóatléta lépett a pályákra, dobókörökbe.

Tizenegy nemzet szenior korú sportolója igen színvonalas versenyt vívott egymással az eredményekért,  helyezésekért. Egy versenyszám 60-90 percig tartott, hol napsütésben, hol esőben kellett versenyezniük.

A Kecskeméti Felsőoktatásért Diáksport Egyesület versenyzője, Horváth Gábor a 65-69 éves korcsoportban két számban szerepelt eredményesen. Előbb gránáthajításban, a 250 grammos szerrel ezüstérmes lett, majd a golyóhajító hárompróbában ( 1.5 kg – 2 kg – 2.5 kg ) igen szoros eredménnyel az előkelő negyedik helyen végzett.

Horváth Gábor a hétvégén 61. alkalommal szerzett érmet nemzetközi megmérettetésen.