Djurasovic sérülése ellenére is magabiztosan nyert Szegeden a KTE-Duna Aszfalt

Szombaton Szegeden lépett pályára a KTE-Duna Aszfalt az idei szezon harmadik fordulójában. A találkozó nagyon kemény csatát hozott, és bár az első félidőben megsérült a KTE kiválósága, Bozo Djurasovic, a Kecskemét magabiztosan, kilenc ponttal győzött (77-86).

A mérkőzést egy 5-0-ás rohammal kezdte a Szedeák, de Djurasovic pontjainak hála nem szakadt le a KTE. Sőt, a 4. percben Wittmann hárompontosával átvette a vezetést a Kecskemét, 7-9. Djurasovic egymás után kétszer is pontos volt a triplavonalon túlról, majd a mezőnyben először 14-17-nél elérte a tíz dobott pontot. Az első negyed Thomas ziccerével zárult, 18-21.

Karahodzic közelijével folytatódott az összecsapás, de a 12. percben úgy tűnt, bajba kerülhetnek a kecskemétiek: a hírös városiak 26 pontjából 14-et magára vállaló Djurasovic megsérült. A vezetést ennek ellenére sem sikerült visszavennie a Szegednek, sőt, Karahodzic zsákolásával már 26-32 állt az eredményjelzőn. Thomas trojkájával már tízzel is ment a KTE-Duna Aszfalt, 31-41, de egy 10-1-es rohanással feljöttek a hazaiak, 41-42. A félidő Derasimovic hármasával zárult, a nagyszünetre 41-45-tel vonultak a felek.

A harmadik negyed elején Karahodzic pontjaival tartották előnyüket a vendégek, 43-47. Milisavljevic triplájával ismételten egy egységre zárkózott az SZTE, de egalizálni nem tudott, és két perccel később Wittmann távolijával újra hat volt közte, 50-56. A 27. percben aztán összejött az egyenlítés, 56-56, de a vezetést nem tudták átvenni a szegediek, és a lélektanilag fontos periódusból újra a lila-fehérek jöttek ki jobban, így a záró tíz percre 63-67-tel fordultak a csapatok.

Az utolsó felvonás első két perce nem hozott kosarat, majd a hazaiak törték meg a gólcsendet. 66-67-nél jó ütemben kért időt Forray Gábor, és a játékmegszakítást követően újra a vendégeknek jött ki jobban a lépés. Deraimovic két triplája demoralizálóan hatott a Szedeákra, 66-73. A Kecskemét fiatal játékosa, Lewis ziccerével kétszámjegyűre nőtt a különbség, 69-79, amivel eldőlt a mérkőzés. A végeredmény 77-86 lett, így megszerezte első győzelmét a KTE a bajnokságban.

Forray Gábor (KTE, vezetőedző): – Beigazolódott, hogy milyen nagyszerű sportemberek alkotják a kecskeméti kosárcsapatot. Óriási szívvel és akarattal játszottak, és miután a rotációnkból egy nagyon fontos játékosunk, Djurasovic kiesett, azután mindenki előrelépett. Igazi csapatmunka gyümölcse ez a győzelem. Továbbra is látjuk, hogy nem vagyunk készen, rengeteg munka vár még ránk, de abszolút vállalható, hogy idegenben, a Szeged ellen 77 pontot kaptunk. Dobtunk majdnem 90-et, így a végeredményből arra következtethet az ember, hogy simán hoztuk a meccset, de mégis egy nagyon nehéz mérkőzés volt ez. Többször nagyobb előnyre tettünk szert, de a kritikus pillanatokban higgadtak maradtunk, ezért megérdemelten nyertünk.

Naturtex-SZTE-Szedeák – KTE-Duna Aszfalt 77 – 86 (18 – 21, 23 – 24, 22 – 22, 14 – 19)