Ismét három góllal maradt alul első osztályú ellenfelével szemben a KTE-Piroska Szörp

Szerdán lejátszotta első meccsét 2020-ban a KTE-Piroska Szörp, az élvonalbeli Dabas látogatott Kecskemétre a Liga Kupában. A találkozót a vendégek nyerték 30-27-re.

Előző két kupameccsével ellentétben ezúttal szinte teljes kerettel – nem csak fiatalokkal – álltak ki a kecskemétiek.

A dabasiak kezdték a találkozót, ám eladott labdával nyitottak, melyből Füstös megszerezte a vezetést, majd Bíró megduplázta azt, 2-0. Két perc alatt egalizáltak a Pest megyeiek, a 6. minutumban 3-3 állt a táblán, ezután Csordás juttatta újra előnyhöz a hazaiakat. A 10. percben vezetett először a Dabas Mikita góljával, 4-5.  Két gyorsindítást is elhibáztak a vendégek, ennek ellenére a félidő felénél háromra növelték fórjukat, 6-9, ekkor Bencze József időt kért. A játékmegszakítás után is akadozott a hírös városiak játéka, főleg támadásban boldogultak nehezen. A majd’ tíz perces gólcsendnek Csordás vetett véget a 23. percben, illetve Tamás is betalált, ám öt perccel a szünet előtt – kihasználva a Kecskemét leolvadását – már hattal vezetett a Dabas, 8-14. A vendégek beállósa, Zakics nagyszerűen fogta meg a pozíciót és gólra váltotta helyzetét, míg a túloldalon Csordás a negyedik találatát jegyezte. A félidei dudaszó 10-17-nél érte a csapatokat.

Csak úgy, mint az első, a második játékrész is Füstös góljával indult. A kettős igazolással Kecskeméten is játszó, de a dabasi színekben pályára lépő jobbszélső, Ács válaszolt a másik oldalon. A 35. percben óriásit esett egy vízfolton a Dabas egyik játékosa, az eladott labdából Füstös lőtt gyorsindításos találatot, majd a fiatal Francia a szélről, valamint Kátai hetesből vette be az ellenfél kapuját, 15-19-nél a Dabas kért időt. Negyed órával a vége előtt Ács harcolt ki kétperces kiállítást a kecskeméti Berkesnek, és a záró tíz perc kezdetére visszaállt a félidei hétgólos különbség, 20-27. Az utolsó periódusban azonban sikerült közelebb férkőznie ellenfeléhez a Kecskemétnek; Szrnka, Kis, Forgács és Francia is eredményes volt. A végeredmény 27-30 lett.

Októberben is három gól döntött a két csapat dabasi mérkőzésén, a Liga Kupa első fordulójában. Akkor a Kecskemét 31-28-ra kapott ki.

A KTE-Piroska Szörp következő tétmérkőzését január 24-én pénteken, az ősi rivális Mizse KC ellen rendezik a Messzi István Sportcsarnokban, amely szintén Liga Kupa találkozó lesz.

Bencze József szakmai tanácsadó (KTE-Piroska Szörp): Megkezdtük az évet, az első mérkőzés mindig nehéz. Dicséret illeti a csapatot, hiszen amit kértem, azt teljesítették a pályán. Egy az egy elleni szituációk megnyerésére, illetve ezeknek az el nem vesztésére hívtam fel a figyelmet, amit hellyel-közzel sikerült megvalósítanunk. Nyilvánvalóan van még hová fejlődnünk, az út legelején vagyunk. Az elkövetett hibákat még van időnk kijavítani. Jó csapat ellen tudtuk megmutatni, hogy fel tudunk nőni egy hasonló szintre, mint amit az első osztályú Dabas képviselt a mai napon.

Tomori Győző vezetőedző (Dabas KC):Egy héttel ezelőtt kezdtük meg a felkészülést a tavaszi idényre. A nagyobb rutinunkkal és a több NB I-es szintű játékos szerepeltetésével értük el a mai győzelmet. A Liga Kupa sorozatra úgy tekintünk, hogy kiváló lehetőség a fejlődésre és a felkészülésre a bajnoksághoz, valamint a fiataloknak jó játéklehetőséget jelent.

KTE-Piroska Szörp – Dabasi KC VSE 27 – 30 (10 – 17)

férfi kézilabda Ligakupa, D-csoport, 4. forduló
2020. január 15. szerda, 19.00
Kecskemét, Messzi István sportcsarnok
Játékvezetők: Hargitai, Markó

A Kecskemét gólszerzői: Füstös 5, Csordás 5, Bíró 4, Kátai 3 (3), Francia 3, Szrnka 2, Tamás 2, Kis 1, Forgács 1, Tóth 1.

(Vizi Zalán) (fotó: Tóth Csaba/kesport.hu)

KTE-Piroska Szörp: Visszatért Németországból az egykori csapatkapitány, már a mai meccsen bevethető lesz!

A Hajdúnánással csap össze a Magyar Kupában a GBB ZRT Kecskeméti NKSE

Kecskemét All Stars – az elmúlt hét legjobb kecskeméti sportolói

Meccsgazdag hétvégén vannak túl a KESI kézilabdázói

Bácsvíz-KVSC éremeső a XII. Arena-Hód Faktor úszóversenyen

Befejeződtek a 2020. évi Bács-Kiskun Megyei asztalitenisz utánpótlás ranglista versenyek – eredményekkel

Radics Milán újabb érmet szerzett, remek nyári szezont zárt a KES Cycling Team – interjúkkal

Élő közvetítés: Ma a Magyar Kupában is legyőzné a Békést a KTE-Piroska Szörp

Galéria: A KTE HUFBAU – FC Dabas mérkőzés képekben

A veretlen Dabas legyőzésével a tabella élén a KTE HUFBAU!

Győzelemmel kezdte az idényt a Kecskeméti RC

Kettőből kettő idegenben; szenzációs KNKSE-siker Dunakeszin

Igaz, csak a szezon elején járunk, de vasárnap létfontosságú lenne a győzelem a KNKSE számára

Kesport Kávéház | Ifj. Dunszt Ferenc: “Édesapám büszke lenne rám”

Élő közvetítés: DEAC – Kecskeméti RC férfi röplabda mérkőzés | 17:00

Nem várt döntetlent játszott az SC Hírös-Ép

Második idegenbeli mérkőzését is elveszítette a KTE-Piroska Szörp

Ismét jó játékkal tudott felülkerekedni ellenfelén a Kecskeméti LC

Élő közvetítés: Hatvani KSZSE – KTE-Piroska Szörp férfi kézilabda mérkőzés | 18:00