Egy félidő alatt mindössze öt pontot dobott – simán kikapott a KKC

A Csata DSE-vel csaptak össze a hírös városi kosaras lányok, a bajnokság tizenharmadik fordulójában. A fővárosiak érvényesítették a papírformát, 53-35-re kiütötték a Kecskeméti KC-t.

Az első negyedet rosszul kezdte mindkét csapat, szinte mindent kihagytak, öt perc alatt mindössze két dobás esett be a gyűrűbe, mindkétszer a fővárosiak voltak eredményesek, 4-0. Pár másodpercre rá Burján L. triplájával egyre zárkóztak a hírös városiak, de ebben a játékrészben ezek voltak az első, és egyben utolsó pontjaik is, 11-3-ra nyerte az első etapot a Csata.

A második negyed még az előzőnél is pontszegényebb volt, a második percben Burján B. ziccerével feljöttek hatra a vendégek, de ezt követően nem sikerült több pontot dobniuk, így ezt a játékrészt is behúzták a budapestiek, 20-5.

Burján L. nyitotta meg a harmadik negyedet egy trojkával, majd Krasovec büntetői után Burján B. dobott be két ziccert, 22-12. Egy pillanatig úgy tűnt többet is le tud dolgozni hátrányából a kecskeméti alakulat, de a fővárosiak tettek érte, hogy ne így legyen, zsinórban dobtak hetet, így a hatodik percben már 29-12 állt az eredményjelzőn. A negyed végére el is döntötték a mérkőzést a fővárosiak, tizennyolcpontos előnnyel vághattak neki az utolsó etapnak, 37-19.

Az utolsó játékrészre már a lényegi kérdések eldőltek, így a Csata is kiengedett egy kicsit, több hibával játszottak, mint a mérkőzés korábbi szakaszaiban, amit többé-kevésbé ki is használtak a kecskemétiek. Végül a hírös városiaknak sikerült döntetlenre kihozniuk az utolsó negyedet (16-16), de a mérkőzést simán nyerték a fővárosiak 53-35-re, akik így már hat meccse tartó győzelmi sorozattal büszkélkedhetnek.

Kónya Levente vezetőedző (KKC): – Sajnos nem sikerült megszorongatnunk ellenfelüket, kijött a minőségbeli különbség. Az első félidőben összesen öt pontot sikerült dobnunk, ami miatt nagyon csalódott vagyok. A második játékrészre feljavult a játékunk, de már késő volt. Gratulálok a Csatának a győzelemhez, és további sok sikert kívánok nekik a bajnokságban!

Csata DSE – Kecskeméti KC 53- 35 (11-3, 9-2, 17-14, 16-16)

A Kecskemét pontszerzői: Tasi 2, Burján B. 9, Horváth A. 3, Kálló 4, Schlégl 7/6, Burján L. 8/6, Kiss V 2.

KTE-Piroska Szörp: Visszatért Németországból az egykori csapatkapitány, már a mai meccsen bevethető lesz!

A Hajdúnánással csap össze a Magyar Kupában a GBB ZRT Kecskeméti NKSE

Kecskemét All Stars – az elmúlt hét legjobb kecskeméti sportolói

Meccsgazdag hétvégén vannak túl a KESI kézilabdázói

Bácsvíz-KVSC éremeső a XII. Arena-Hód Faktor úszóversenyen

Befejeződtek a 2020. évi Bács-Kiskun Megyei asztalitenisz utánpótlás ranglista versenyek – eredményekkel

Radics Milán újabb érmet szerzett, remek nyári szezont zárt a KES Cycling Team – interjúkkal

Élő közvetítés: Ma a Magyar Kupában is legyőzné a Békést a KTE-Piroska Szörp

Galéria: A KTE HUFBAU – FC Dabas mérkőzés képekben

A veretlen Dabas legyőzésével a tabella élén a KTE HUFBAU!

Győzelemmel kezdte az idényt a Kecskeméti RC

Kettőből kettő idegenben; szenzációs KNKSE-siker Dunakeszin

Igaz, csak a szezon elején járunk, de vasárnap létfontosságú lenne a győzelem a KNKSE számára

Kesport Kávéház | Ifj. Dunszt Ferenc: “Édesapám büszke lenne rám”

Élő közvetítés: DEAC – Kecskeméti RC férfi röplabda mérkőzés | 17:00

Nem várt döntetlent játszott az SC Hírös-Ép

Második idegenbeli mérkőzését is elveszítette a KTE-Piroska Szörp

Ismét jó játékkal tudott felülkerekedni ellenfelén a Kecskeméti LC

Élő közvetítés: Hatvani KSZSE – KTE-Piroska Szörp férfi kézilabda mérkőzés | 18:00