Fontos győzelmet aratott a tavaszi nyitányon a KTE-Piroska Szörp

Megkezdte a tavaszi szezont a KTE-Piroska Szörp, Bencze József legénysége a harmadik helyen álló Hatvannal mérkőzött meg. A derbi nem ígérkezett könnyűnek a kecskemétiek számára, ám végül simán, 38-32-re nyertek.

A vendégek szereztek vezetést Sándor és Kovács révén, amire a liga jelenlegi gólkirálya, Bíró válaszolt a hazaiaktól, illetve a friss kecskeméti igazolás, Sipeki is betalált. Ennek ellenére a 6. percben már hárommal vezetett a Hatvan, de Kátai duplájával és Füstös bombájával rögvest visszajött a KTE, s Berkes gyorsindításos góljával már a hírös városiaknál volt az előny, 6-5. A félidő első felében Sipeki már a harmadik találatát jegyezte új csapatában, és először ment kettővel a Kecskemét, 11-9-nél Bárány Zsolt vezetőedző kért időt. Ezután ott volt az egyenlítési lehetőség a hatvaniak előtt, de ez nem jött össze nekik, amit ideig-óráig megbosszult a Kecskemét; Szrnka és Csordás találataival már 15-11 állt az eredményjelzőn. A játékrész utolsó nyolc percét azonban néggyel nyerte a Hatvan, így egállal, 17-17-tel vonultak szünetre a csapatok.

A második felvonás is vendég gólokkal kezdődött, és beleértve az előző félidő végét, 5-0-át produkált a Hatvan, amivel már 17-20-ra vezetett. A játék nagyon hullámzó mederben folyt, jól mutatja ezt, hogy ezután a Kecskemét percei következtek. A hazai kapuban Szél remekelt, Ács a jobboldalt, Mazák a pálya tengelyét uralta, valamint Bíró gólokkal és remek passzokkal járult hozzá a KTE felfejlődéséhez – mindez 8-1-es hazai rohanást ért, 25-21. Negyedórával a vége előtt már a harmadik üres kapus gólját lőtte a Kecskemét, Sipeki volt ekkor eredményes, de felállt védelem ellen is nagyon jól muzsikált a Gyöngyösről igazolt játékos, aki végül kilenc gólig jutott a meccsen. Az 53. percben 31-26-nál a kispadról állítottak ki egy hatvanit reklamálásért, és úgy tűnt, kezd eldőlni a találkozó, ugyanis emberhátrányban újra eladta a labdát a vendég gárda, ami könnyű hazai gólt eredményezett. Az utolsó percekben már csak a különbség és a végeredmény volt kérdéses. A dudaszó 38-32-nél zárta a mérkőzést, így Bencze József legénysége nagyszerű győzelemmel kezdte a tavaszt.

A KTE-Piroska Szörp következő összecsapását február 21-én, pénteken rendezik Nyíregyházán.

Bencze József szakmai tanácsadó (KTE-Piroska Szörp):Úgy gondolom, már az első félidőben is mi domináltunk. Támadásban volt egy nagyon jó periódusunk, amikor elléptünk az ellenfelünktől, ám a játékrész végén alábbhagyott a koncentrációnk, így könnyen le is adtuk az előnyünket. A második félidőben sok gyors gólt szereztünk, ezzel a magunk javára fordítottuk a mérkőzést. Hátul vannak hibáink, számomra nagyon sok a 32 bekapott gól, így nem vagyok elégedett, azonban a 38 dobott gól önmagáért beszél. A jövőben azon fogunk dolgozni, hogy a védekezésünket még feszesebbé tegyük.

Sipeki Levente játékos (KTE-Piroska Szörp): – Első meccsem volt ez kecskeméti színekben, így volt bennem egy kis drukk, hiszen próbáltam jó teljesítményt produkálni debütálásom alkalmából. Az első félidőben ez több hibámban is megmutatkozott, de azt gondolom, hogy a végére sikerült pozitívvá tennem a képet. Ami a meccset illeti, hullámzó játékot hozott az összecsapás. Az első félidőben elléptünk több góllal, de utána több hibát vétettünk, átlövéseket és ziccereket rontottunk. A második játékrészben taktikusan, egyre javuló támadójátékkal és stabil védekezéssel sikerült viszonylag simán nyerni.

Bárány Zsolt vezetőedző (Hatvani KSZSE): – Eléggé hiányos csapattal érkeztünk, öt kezdő játékosunk hiányzott, akik meghatározók a védekezésben, 38 gólt kaptunk, tehát nagyon érezhető volt a hiányuk. Erre voltunk ma képesek, kezdésnek nem rossz. Én úgy gondolom, hogy nekünk nem a Kecskeméttel kell versenyeznünk, mivel feljutó csapatként a bennmaradást tűztük ki célul. Megyünk tovább az úton, nekünk otthon kell pontokat szereznünk.

Sándor Roland játékos (Hatvani KSZSE): – Azt gondolom, hogy egy nagyon jó mérkőzést tudtunk játszani, a 38 kapott gól önmagáért beszél. Nagyon sok eladott labdánk volt, amit a Kecskemét értékesíteni tudott, ez döntötte el a mérkőzést. Kevesen voltunk, sok a sérült és beteg, ehhez képest helytálltunk. Amikor elkezdődött a bajnokság, nekünk a bennmaradás volt a cél. Szerintem, ha hat pontot tudunk szerezni a tavasz folyamán, akkor ez sikerülni fog. Próbálunk minél jobban szerepelni a bajnokság hátralévő részében.

KTE-Piroska Szörp – Hatvani KSZSE 38 – 32 (17 – 17)

férfi kézilabda NB I/B Keleti-csoport, 12. forduló
2020. február 14. péntek, 19:00
Kecskemét, Messzi István sportcsarnok
Játékvezetők: Kovács T., Mándli

A Kecskemét gólszerzői: Sipeki 9, Tóth 4, Bíró 3, Kis 3, Csordás 2, Füstös 4, Kátai 2, Berkes 1, Mazák 3, Szrnka 2, Nagy M. 3 (2), Ács 2.

Kiállítások: 12 perc, illetve 10 perc

Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3

(Vizi Zalán/Marozsi Szimonetta) (fotó: Tóth Csaba/kesport.hu)

KTE-Piroska Szörp: Visszatért Németországból az egykori csapatkapitány, már a mai meccsen bevethető lesz!

A Hajdúnánással csap össze a Magyar Kupában a GBB ZRT Kecskeméti NKSE

Kecskemét All Stars – az elmúlt hét legjobb kecskeméti sportolói

Meccsgazdag hétvégén vannak túl a KESI kézilabdázói

Bácsvíz-KVSC éremeső a XII. Arena-Hód Faktor úszóversenyen

Befejeződtek a 2020. évi Bács-Kiskun Megyei asztalitenisz utánpótlás ranglista versenyek – eredményekkel

Radics Milán újabb érmet szerzett, remek nyári szezont zárt a KES Cycling Team – interjúkkal

Élő közvetítés: Ma a Magyar Kupában is legyőzné a Békést a KTE-Piroska Szörp

Galéria: A KTE HUFBAU – FC Dabas mérkőzés képekben

A veretlen Dabas legyőzésével a tabella élén a KTE HUFBAU!

Győzelemmel kezdte az idényt a Kecskeméti RC

Kettőből kettő idegenben; szenzációs KNKSE-siker Dunakeszin

Igaz, csak a szezon elején járunk, de vasárnap létfontosságú lenne a győzelem a KNKSE számára

Kesport Kávéház | Ifj. Dunszt Ferenc: “Édesapám büszke lenne rám”

Élő közvetítés: DEAC – Kecskeméti RC férfi röplabda mérkőzés | 17:00

Nem várt döntetlent játszott az SC Hírös-Ép

Második idegenbeli mérkőzését is elveszítette a KTE-Piroska Szörp

Ismét jó játékkal tudott felülkerekedni ellenfelén a Kecskeméti LC

Élő közvetítés: Hatvani KSZSE – KTE-Piroska Szörp férfi kézilabda mérkőzés | 18:00