A KARC-KESI atlétái begyűjtötték az idény második magyar bajnoki címét

A hétvége a többpróba magyar bajnokságé volt a BOK csarnokban Budapesten, de természetesen a próbázók mellett a MASZ meghívásos versenyszámaiban is lehetőség volt a formát tovább élesíteni. A KARC-KESI fiataljai begyűjtötték az idény második magyar bajnoki címét, mellé még két ezüstérmet.

Szűcs Szabina indulása egész héten kérdéses volt, hiszen egy begyulladt seb miatt gyakorlatilag járni nem bírt még 3 nappal a verseny előtt. Szerencsére lement a gyulladás és neki tudott vágni az ötpróbának, ami első ilyen versenye volt a felnőtt szerekkel. Gyulladás ide vagy oda, utána parádézott. 60 m gáton 8,86 mp, magasugrás 176 cm, súlylökés 11,01 m, távolugrás 594 cm és 800 méteren azért már elfáradva 2’35 perccel zárt. Eredménye a felnőtt mezőnyben ezüstérmet ért, a junior korosztály bajnokságát viszont fölényesen megnyerte.

Az ifik között Barna Patrícia végig versenyben volt a bajnoki címért , de a kisebb hibák megbosszulták magukat, hiába futott kiválóan 800 méteren, összesítésben 2. lett. Kovács Nóra ebben a számban kemény versenyzéssel 5., Palotai Dorina a 13. helyen végzett. A fiúknál jól teljesített, és a 10. helyen végzett Sándor Olivér. A MASZ meghívásos versenyen is nagyszerű eredmények születtek. Fekete István ifi olimpikonunk két korosztályban is versenyzett súlylökésben. A junior szerrel (6kg) végig 18 méter feletti sorozatot teljesített és a magyar ranglista élére ugrott, majd a felnőttek között is rajthoz állt és egyéni csúccsal (16,62 m) utasította maga mögé a mezőnyt! Harkai Anna először versenyzett az ifi súlylökésben és biztos győzelemmel, megközelítve a 14 métert, nyert. Beregszászi Renáta ezúttal 12,30 -at ért el!

A következő hétvége a felnőtt bajnokságé ahol fiataljaink ismét bizonyíthatnak!