A Röpke SE a fővárosi Kistexttel csapott össze az alapszakasz utolsó mérkőzésén, a hírös városiak sima meccsen, 3:0-ra megnyerték a találkozót.

A kecskemétiek ellenfele ezúttal a bajnokság leggyengébb csapata volt, hiszen a fővárosiak tizenöt meccs alatt mindössze egy szettet tudtak megnyerni, a többi meccsen 3:0-ra kikaptak. Ezen a mérkőzésen sem volt kérdés egy percig sem, hogy melyik csapat örülhet majd a végén. A Röpke 25:11, 25:11, 25:9 arányban múlta felül ellenfelét, kevesebb, mint háromnegyed óra alatt pontot téve a meccs végére.

Csala Bernát (vezetőedző, Röpke SE) : – Szakmai szemmel nem igazán tudom értékelni a mérkőzést, de büszke vagyok a lányokra, hiszen az volt a cél, hogy a felsőházba kerüljünk és ez sikerült. Mindenki, aki egyébként kevesebbet szokott játszani, szerepet kapott ma és gratulálok nekik is, mert hozzá tudtak tenni a csapat játékához és remekül röplabdáztak.

Kistext – Röpke SE 0:3 (11:25 [‘17], 11:25 [‘12], 9:25 [‘15])

(Szarvas Zsombor) (fotó: kesport.hu – archív)