Ismét döntetlent játszott a KLC a Lajosmizsével

Hazai pályán kezdte meg a megyei első osztály tavaszi szezonját a KLC, az ellenfél a Lajosmizse volt. A nézők nagyon kemény mezőnyjátékot és két kapufát láthattak, de gól nem született a derbin.

A találkozó első lehetősége a kecskemétiek előtt adódott, a 4. percben Major húzódott be a szélről, és a tizenhatosról megeresztett bombája a kapufán csattant. A 15. percig kellett várni a következő nagy lehetőségig, ekkor a lajosmizseiek is eltalálták a kapufát Halasi révén. Fél óra elteltével Stein beadását a télen szerződtetett Nemesvári tüzelte az oldalhálóba, majd pár perccel később lesgólig is eljutott a KLC. A félidő végén mindkét gárda megszerezhette volna a vezetést, Kiss lövését a KLC védője, Módra a gólvonalról tisztázta, míg a túloldalon Bozsik vette célba a jobbfelsőt, de a kapus állta a sarat, így gólnélküli döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrész első felében egyik együttes sem akart kockáztatni, nagyon vigyáztak arra a játékosok, hogy ne kerüljön hátrányba a csapatuk. Csupán egy-két átlövés okozott némi veszélyt, küzdelmes mezőnyjáték jellemezte az összecsapást. Ahogy közeledtünk a meccs végéhez, egyértelművé vált, hogy egy találat mindent eldönthet, azonban ez egyik félnek sem jött össze, így a hármas sípszóig megmaradt a 0-0-ás eredmény.

A két csapat ősszel is döntetlent játszott egymással, akkor 2-2 lett a végeredmény.

Nagy Lajos vezetőedző (Kecskeméti LC):Van bennem hiányérzet, mert úgy érzem, hogy nem egy pontot nyertünk, hanem kettőt elveszítettünk. Mezőnyben lefociztuk az ellenfelünket, többet birtokoltuk a labdát, és erre is készültünk a meccs előtt. Helyzetek alapján is úgy érzem. hogy mi álltunk közelebb a győzelemhez. Ez egy jó kiindulópont a jövőre nézve, örülök, hogy az eltervezett stabil játékot meg tudtuk ma valósítani a pályán. Remélem, ez a munka a továbbiakban pontokban is meg fog mutatkozni.

Árva Zsolt vezetőedző (Lajosmizsei VLC):Igazi langyos meccsel kezdtük a tavaszi szezont. Az elején nagyon pontatlanok voltunk, nem azt játszottuk, amit elterveztünk. Ez azért is lehet, mert az ellenfél felkészültebb volt, és uralták a mezőnyt az első 25 percben. Ezt követően egy-egy helyzetváltás jellemezte a mérkőzést. Elégedettek vagyunk a megszerzett egy ponttal. Elindult nálunk az építkezés, ezt fogjuk folytatni. A következő héten hazai pályán kötelező lesz megszereznünk a három pontot.

Kecskeméti LC – Lajosmizsei VLC 0 – 0 (0 – 0)

labdarúgó megyei I. o., 16. forduló

Kecskemét, Széktói Stadion

Játékvezető: Tóth Róbert

Asszisztensek: Berger Tibor, Apró Ferenc

Kecskeméti LC: Erdélyi – Sutus-Juhász, Stein, Szűcs, Bogár, Nemesvári (Tóth K. 60.), Zsoldos, Kőrös, Módra, Bozsik (Szedmák 66.), Major (Faragó 80.).

Lajosmizsei VLC: Lord – Bán (Simtchatcha 67.), Fekete A., Kenderes (Fekete G. 80.), Borsos, Halasi, Kiss L. (Szécsényi 78.), Treiber, Rapi, Palotai, Juhász (Tábi 82.).

Sárga lapok: -, ill. Borsos (30.), Kenderes (76.)

(Vizi Zalán) (fotó: Tóth Csaba/kesport.hu)

Tetkó sztorik: Szrnka Levente és Nánási Balázs számára is az üzenet a fontos

13+1 kérdés Vladyslav Scherbanhoz, az SG Kecskemét Futsal játékosához

Legyen tánc! A Brilli-Art Studio helyzetjelentése az aktuális állapotról

Kesport TV: kerékpáros cardio-túra Zaklajda Józseffel

„Az olimpia elhalasztása lehetőség lehet a KTE birkózóinak” – interjú Tihanics Tiborral

Kesport TV: Felelsz vagy mersz? Aki felel: Dr. Bíró Balázs, a KTE-Piroska Szörp csapatkapitánya

Kesport TV: Felelsz vagy mersz? Aki mer: Dobosi Zsolt, az SG Kecskemét Futsal játékosa

#maradjotthon – Berkes Gergő, a KTE-Piroska Szörp szélsőjének kedvenc otthoni időtöltései