Az MTK ellen sem tudott javítani mérlegén a Kecskeméti KC

A hetedik helyezett MTK otthonába látogatott a Kecskeméti KC az NBI/B tizenhetedik fordulójában. A hírös városiak sorsa már a második negyedben megpecsételődött, 82-46-ra kikaptak a fővárosiaktól.

Nagy meglepetésre a KKC kezdte jobban a mérkőzést, egészen a negyedik percig vezettek a hírös városiak, de ekkor az MTK rákapcsolt és előbb egyenlített, majd néggyel el is húzott, 11-7. Burján L. középtávolijával még fel tudtak zárkózni kettőre a hírös városiak, de a fővárosiak egy triplával és két ziccerrel kilencre növelték előnyüket, 18-9. A hajrára összeszedte magát a Kecskemét és öt pontot lefaragott hátrányából, 20-16.

A második játékrész nem kezdődött jól a hírös városiak számára, elhúztak kilenccel a hazaiak, 27-18. Az ötödik percig maradt a kilencpontos differencia, de ezután az MTK egy fokozattal feljebb kapcsolt és sorra dobta a kosarakat, és a védekezése is összeállt. A negyed végéig kellett várni arra, hogy a kecskemétiek újra betaláljanak a gyűrűbe, Fekete bevágott egy triplát, valamint értékesített egy közelit, 50-30.

A második negyedben mutatott játék megpecsételte a hírös városiak sorsát. A kecskeméti lányok feladták a küzdelmet, és ezt szerzett, illetve kapott pontjaik száma is hűen tükrözi. A harmadik negyedben mindössze kilencet dobtak, míg kaptak tizenkilencet. Az utolsó etapban még az előzőnél is kevesebbet, csupán hét pontot tudtak szerezni, ellenfelük tizenhármat, így zsinórban a nyolcadik meccsét is elvesztette a KKC, 82-46.

Kónya Levente vezetőedző (Kecskeméti KC): – Sokmindent nem tudok mondani erről a meccsről. Az első negyedben jól kosárlabdáztunk, utána azonban rengeteg hibát vétettünk és nem küzdöttünk, ennek köszönhető ez a nagyarányú vereség.

MTK – KKC  82 – 46 (20-16, 30-14, 19-9, 13-7)

A Kecskemét pontszerzői: Burján B. 14/3, Fekete 11/3, Tasi 7, Kálló 5, Burján 4, Magna 3, Schlégl 2.

(Szarvas Zsombor) (fotó: kesport.hu – archív)

Győzelemmel kezdte az idényt a Kecskeméti RC

Kettőből kettő idegenben; szenzációs KNKSE-siker Dunakeszin

Igaz, csak a szezon elején járunk, de vasárnap létfontosságú lenne a győzelem a KNKSE számára

Kesport Kávéház | Ifj. Dunszt Ferenc: “Édesapám büszke lenne rám”

Élő közvetítés: DEAC – Kecskeméti RC férfi röplabda mérkőzés | 17:00

Nem várt döntetlent játszott az SC Hírös-Ép

Második idegenbeli mérkőzését is elveszítette a KTE-Piroska Szörp

Ismét jó játékkal tudott felülkerekedni ellenfelén a Kecskeméti LC

Élő közvetítés: Hatvani KSZSE – KTE-Piroska Szörp férfi kézilabda mérkőzés | 18:00

Folytatná jó sorozatát a Kecskeméti LC

SG Kecskemét Futsal: Parázs meccs Dunaújvárosban, tovább él a veretlenségi sorozat

Újra felállítaná a kétéves veretlenségi sorozatát az SC Hírös-Ép, ezúttal Tiszaalpárra látogatnak

Kesport TV: Rangadóra készül a KTE HUFBAU, a veretlen Dabas jön a Széktóiba

Élő közvetítés: Dunaferr DUE Dutrade FC – SG Kecskemét Futsal Club | 19:00