Győzelemmel hangolódott a rájátszásra az SG Kecskemét Futsal Club csapata

Hétfőn a másodosztályban szereplő, ám élvonalbeli álmokat dédelgető Újpest FC-220Volt együttesét fogadta edzőmeccsen az SG Kecskemét Futsal együttese.

A találkozón először szerepeltek hazai közönség előtt a téli átigazolási szezonban érkezett légiósok.

Az ukrán Vlad Scherbannak 36 másodperc kellett, hogy megszerezze a hazaiaknak a vezetést, Bozidar Simic passzából volt eredményes. Ezt követően rotálta sorait az SG Kecskemét Futsal, a fővárosiak pedig brazil légiósaikkal igyekeztek szorossá tenni az edzőmeccset. A 12. percben kecskeméti labdavesztés után egalizáltak a lilák, majd két minutummal később már a vezetés is megvolt számukra, így kisebb meglepetésre vendég előnnyel mehettek szünetre a csapatok.

A fordulás után négy perccel egy formás támadást követően Rutai zörgette meg az újpesti hálót, 2-2. Eztán is a hazaiak domináltak: Szedmák majd Móra lövését is bravúrra védte a vendégek kapusa. A 33. minutumban agresszív letámadás után Rutai tálalt  Simic elé, aki nem is hibázott, 2-3. Már az utolsó percben jártunk, mikor egy véleményes szituációt követően indulhattak meg kontrából az újpestiek, és ki is használták a lehetőséget, 3-3. Nem adta fel azonban az SG Kecskemét Futsal, és sikerült kicsikarni a győzelmet. Három másodperccel a lefújás előtt Gavrilovic állította be a 4-3-as végeredményt.

Koós Károly értékelése: – Reméljük, ha a főpróba nem annyira sikeres, az előadás már az lesz. Úgy gondolom, hogy a légiósaink jó játékkal mutatkoztak be. Az Aramis elleni edzőmeccsen sokkal többet tudtunk csapatszinten nyújtani, élesebb volt mindenki. A félidőben rendeztük a sorokat, és javult a játékunk. Sokat kell még dolgoznunk, van még mit kijavítanunk. A mai meccs is megmutatta, hogy milyen szép sport a futsal, hiszen másodpercek alatt lehet fordítani.  Gratulálok az Újpestnek is, mert jól játszottak. Pénteken rajtol az alsóházi rájátszás számunkra. A Dunaújváros más szintet képvisel, mint mai ellenfelünk. Ennél jobb játék kell mindenféleképpen, ha pontot, pontokat akarunk szerezni. Köszönjük a szurkolóknak, hogy a kései időpont ellenére is kilátogattak a csarnokba!

SG Kecskemét Futsal – Újpest FC-220Volt 4-3 (1-2)
férfi futsal edzőmeccs
2020.02.24., 19:30 Messzi István sportcsarnok

Kecskemét gólszerzői: Scherban, Simic, Rutai, Gavrilovic.

13 + 1 kérdés Amarildo Deliuhoz, a HÉP-KRC röplabdázójához

Szinte az összes kontinensen kosarazott, de Kecskemét volt az egyik kedvence – múltidéző Cory Bradforddal

#maradjotthon – Bartolák Lilla kedvenc otthoni időtöltései

A délvidéki Blue Betyars szurkolói gyűjtést szerveznek

Recept percek: Major Dávid kedvenc receptje – Tejszínes brokkolis csirkemell

Kesport Kávéház: Bíró Balázs egyszer edzőként is letenné névjegyét Kecskeméten

#maradjotthon – Kmegy Máté súlyemelő kedvenc otthoni időtöltései

Sallai Bence, az SG Kecskemét Futsal játékosának álomcsapatai

Recept percek: Palotás Fanni kedvenc receptje – tárkonyos csirkeragu leves gazdagon és palacsinta

Kesport TV: Felelsz vagy mersz? Aki felel: Szrnka Levente, a KTE-Piroska Szörp beállója