Hatalmas küzdelemben története során először verte meg a Ferencvárost a Scoregoal

Hétfő este lejátszotta harmadik bajnoki mérkőzését az SG Kecskemét Futsal az NB I. 2020/21-es szezonjában. A kecskemétiek a Messzi István Sportcsarnokban a Ferencvárossal csaptak össze a 8. fordulóból előrehozott mérkőzésen. Bár már az első percben megszerezte a Fradi a vezetést, a hírös városiak hamar fordítani tudtak, és végül gólgazdag ütközetben 5-4-re nyertek.

A Ferencváros kezdte jobban a meccset, olyannyira, hogy már az első percben háromszor is kapura lőttek a zöld-fehérek, és a harmadikból Öreglaki meg is szerezte a vezetést, miután Bognár Bencétől kapott remek kiugratást és ziccerben nem hibázott, 0-1. A hazai szurkolóknak nem kellett sokat várniuk, hogy egalizáljon az SG; egy ártalmatlannak tűnő szituációban Rábold hagyta el a labdát saját kapuja előterében, amire Mánya csapott le és három méterről a hálóba talált, 1-1. A Kecskemét csapatkapitánya egy perccel később ismét eredményes volt, középről lőtt bombagólt a magyar válogatott kapusnak, Tóth Gyulának, így az 5. percben már a Scoregoal vezetett, 2-1. Nem sokkal később Rábold javíthatta volna hibáját, ám Tombácz fantasztikus bravúrt mutatott be a közelről megeresztett lövésnél. A következő gólra tíz percet kellett várni, ekkor ismételten hibáztak hátul a Fradi játékosai, Érsek rúgta bele a labdát Horváth Szabolcsba, a lecsorgót Simic önzetlenül Mórának továbbította, aki 3-1-re módosította az állást. Másfél perccel a szünet előtt egy gólra zárkózott az FTC, Horváth Szabolcs húzta el Tombácz mellett a játékszert, ám a kivetődő kapus elérte az ellenfél lábát, és a büntetőt Öreglaki értékesítette, 3-2.

A második játékrész is góllal kezdődött, ám ezúttal a hazai együttes talált korán a kapuba, nem is akármilyen egyéni alakítást követően, hiszen Scherban mutatott be két nagyszerű cselt, majd okosan helyezte a lövését, ami a kapufát is érintette, 4-2. Tizenkét perccel a meccs vége előtt remek szabadrúgásvariációt követően Simic került nagy helyzetbe, ám pörgetése mellé ment, majd ugyanez a szituáció egy szöglet után is megismétlődött, de a kecskemétiek tízese ekkor is rosszul lőtt. A 33. minutumban időt kértek a ferencvárosiak, és a folytatásra kapus nélkül, öt mezőnyjátékossal jöttek vissza. A kialakított mezőnyfölény hamar góllá érett, Érsek lökete talált utat éles szögből Tombácz kapujába, 4-3. A vendégek nagy nyomás alá helyezték az SG csapatát, azonban 33 másodperccel a vége előtt jól végigjátszott kontra után Simic találatával eldöntötte a három pont sorsát a Kecskemét. Még úgy is, hogy a középkezdésből rögtön gólt rúgott a Fradi Öreglaki révén – aki így mesterhármasig jutott – de többre már nem volt idő, így a vége 5-4 lett.

Az Scoregoal több, mint öt éves története során először tudta legyőzni az FTC-t.

Koós Károly vezetőedző (SG Kecskemét Futsal):Ezért az eredményért nagyon keményen megdolgoztunk, úgy gondolom, megérdemelten arattunk egygólos sikert. Amit elterveztünk, azt a pályán is sikerült megvalósítanunk, sokszor tudtuk megbontani a Ferencváros védelmét. 4-2-nél hamarabb is eldönthettük volna a mérkőzést, de elkerülhető góllal visszajöttek a meccsbe a zöld-fehérek. Gratulálok a játékosaimnak, mindent megtettek azért, hogy megtörjön az átok, és végre legyőzzük az FTC-t.

Madarász János vezetőedző (FTC-Fisher Klíma):Óriásit küzdöttünk, de ez az alap, mindig elvárom, hogy a játékosaim „meghaljanak” a pályán. Nem jó előjelekkel érkeztünk Kecskemétre, ugyanis öten különböző okok miatt nem tudtak a rendelkezésemre állni, illetve egy játékosom közvetlen a kezdősípszó előtt a bemelegítéskor megsérült. A küzdéssel nem volt baj, de a csapatunkból páran nagyon gyatra teljesítményt nyújtottak.

SG Kecskemét Futsal – FTC-Fisher Klíma 5 – 4 (3 – 2)

Férfi Futsal, NB I., 8. fordulóból előrehozott mérkőzés

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok

Játékvezető: Kovács Gábor Péter

Asszisztensek: Hartung Vilmos, Karsai Roland

SG Kecskemét: Tombácz – Móra, Ristic, Scherban, Mánya. Csere: Verebélyi, Gavrilovic, Simic, Nyeste, Récsei, Sallai. Edző: Koós Károly

FTC-Fisher Klíma: Tóth Gy. – Horváth Sz., Sámson, Öreglaki, Bognár B. Csere: Nyerges, Gellérfi, Rábold, Érsek, Milavecz. Edző: Madarász János

Gólszerzők: Mánya (4., 5.), Móra (15.), Scherban (22.), Simic (40.), illetve Öreglaki (1., 18., 40. – a második büntetőből), Érsek (35.)

Kiállítva: Érsek (40.)

(Vizi Zalán | kesport.hu | fotó: Tóth Csaba | kesport.hu)

KTE HUFBAU: Mészáros Dávid is nagyon kellett a Dabas elleni sikerhez

Galéria: A KTE-Piroska Szörp – Békési FKC férfi kézilabda kupamérkőzés képekben

Másodjára is legyőzte a Békést, továbbjutott a Magyar Kupában a KTE-Piroska Szörp

KTE-Piroska Szörp: Visszatért Németországból az egykori csapatkapitány, már a mai meccsen bevethető lesz!

A Hajdúnánással csap össze a Magyar Kupában a GBB ZRT Kecskeméti NKSE

Kecskemét All Stars – az elmúlt hét legjobb kecskeméti sportolói

Meccsgazdag hétvégén vannak túl a KESI kézilabdázói

Bácsvíz-KVSC éremeső a XII. Arena-Hód Faktor úszóversenyen

Befejeződtek a 2020. évi Bács-Kiskun Megyei asztalitenisz utánpótlás ranglista versenyek – eredményekkel

Radics Milán újabb érmet szerzett, remek nyári szezont zárt a KES Cycling Team – interjúkkal

Élő közvetítés: Ma a Magyar Kupában is legyőzné a Békést a KTE-Piroska Szörp

Galéria: A KTE HUFBAU – FC Dabas mérkőzés képekben

A veretlen Dabas legyőzésével a tabella élén a KTE HUFBAU!

Győzelemmel kezdte az idényt a Kecskeméti RC

Kettőből kettő idegenben; szenzációs KNKSE-siker Dunakeszin

Igaz, csak a szezon elején járunk, de vasárnap létfontosságú lenne a győzelem a KNKSE számára

Kesport Kávéház | Ifj. Dunszt Ferenc: “Édesapám büszke lenne rám”

Élő közvetítés: DEAC – Kecskeméti RC férfi röplabda mérkőzés | 17:00