Nem okozott gondot a Kalocsa, könnyedén továbblépett a Magyar Kupában a KTE-Piroska Szörp

Kedden a Magyar Kupa első fordulójában a KTE-Piroska Szörp férfi kézilabdacsapata a Kalocsa vendége volt. A hírös városiak a vasárnapi bajnoki vereségük után ismét visszatértek a helyes útra, ugyanis a Kalocsát nagyon magabiztosan, a papírformát érvényesítve 37-20-ra győzték le.

A Magyar Kupában ismételten NB II-es ellenféllel csaptak össze a kecskemétiek, ugyanis az előselejtezőben a Baját verték meg és jutottak tovább, míg az első fordulóban Kalocsán léptek pályára. A végkifejlet hasonló lett, mint a bajaiak ellen, hiszen akkor 37-18-ra győzött a KTE, és kedden is majdnem ugyanez az eredmény született, mert 17 góllal, 37-20-ra nyert Bencze József legénysége.

A meccs első pillanatától kezdve érezhető volt a két csapat közti osztálykülönbség, ám a kalocsaiak nagyon nagy becsülettel és akarással küzdöttek. Ennek köszönhetően a kecskemétiek – bár végig vezettek – óriási előnyt a félidőre nem dolgoztak ki, ugyanis „csak” öttel, 16-11-re vezettek. Persze van olyan találkozó, ahol ez is nagy fórnak számít…

A második játékrészben azonban a hazaiak már nem tudták még ennyire sem tartani a lépést az esélyesebb hírös városi együttessel szemben. A KTE nagyon gyorsan kézilabdázott, amelyhez nem lehet hozzászokva a Kalocsa. Sok ziccert értékesítettek a kecskemétiek, és védekezésben is nagyon masszívak voltak. A végeredmény és a meccs kimenetele nem okozott meglepetést, a KTE-Piroska Szörp 37-20-ra nyert és továbblépett a második fordulóba.

Bíró Balázsék legközelebb szeptember 18-án, pénteken 19 órakor az Ózd ellen mérkőznek meg az NB I Keleti-csoportjának második körében. Azt a mérkőzést a Kesport TV élőben fogja közvetíteni!

Bencze József vezetőedző (KTE-Piroska Szörp): – Próbáltam mindenkinek játéklehetőséget adni, ki többet, ki kevesebbet kapott. Voltak játékosok, akik ezzel tudtak élni, és voltak, akik nem. Az első félidőben nem játszottunk jól, a második félidőben már sokkal jobb tempót diktáltunk. Összességében úgy gondolom, a védekezésünk rendben volt, a 20 kapott gól nem rossz. A 37 lőtt góllal nem vagyok maradéktalanul elégedett, ez több is lehetett volna, túl sok helyzetet hagytunk ki.

Kalocsai Kézilabda Club – KTE-Piroska Szörp 20 – 37 (11 – 16)

Férfi kézilabda, Magyar Kupa, I. forduló

2020 szeptember 15. kedd, 19.00

Kalocsa, Városi Sportcsarnok

Játékvezetők: Hornyik Zsolt, Zörgő Róbert

A KTE gólszerzői: Szrnka 6, Országh 5, Forgács 4, Tóth N. 3, Francia 3, Valaczkai 3, Kátai 3, Kis D. 2, Füstös 2, Berkes 2, Talmácsi 2, Bíró 1, Mazák 1.

Kiállítások: 8 perc, illetve 8 pec

Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4

(Vizi Zalán | kesport.hu)

KTE-Piroska Szörp: Visszatért Németországból az egykori csapatkapitány, már a mai meccsen bevethető lesz!

A Hajdúnánással csap össze a Magyar Kupában a GBB ZRT Kecskeméti NKSE

Kecskemét All Stars – az elmúlt hét legjobb kecskeméti sportolói

Meccsgazdag hétvégén vannak túl a KESI kézilabdázói

Bácsvíz-KVSC éremeső a XII. Arena-Hód Faktor úszóversenyen

Befejeződtek a 2020. évi Bács-Kiskun Megyei asztalitenisz utánpótlás ranglista versenyek – eredményekkel

Radics Milán újabb érmet szerzett, remek nyári szezont zárt a KES Cycling Team – interjúkkal

Élő közvetítés: Ma a Magyar Kupában is legyőzné a Békést a KTE-Piroska Szörp

Galéria: A KTE HUFBAU – FC Dabas mérkőzés képekben

A veretlen Dabas legyőzésével a tabella élén a KTE HUFBAU!

Győzelemmel kezdte az idényt a Kecskeméti RC

Kettőből kettő idegenben; szenzációs KNKSE-siker Dunakeszin

Igaz, csak a szezon elején járunk, de vasárnap létfontosságú lenne a győzelem a KNKSE számára

Kesport Kávéház | Ifj. Dunszt Ferenc: “Édesapám büszke lenne rám”

Élő közvetítés: DEAC – Kecskeméti RC férfi röplabda mérkőzés | 17:00

Nem várt döntetlent játszott az SC Hírös-Ép

Második idegenbeli mérkőzését is elveszítette a KTE-Piroska Szörp

Ismét jó játékkal tudott felülkerekedni ellenfelén a Kecskeméti LC

Élő közvetítés: Hatvani KSZSE – KTE-Piroska Szörp férfi kézilabda mérkőzés | 18:00