Magabiztos győzelmet aratott az SC Hírös-Ép a Csólyospálos ellen

Az SC Hírös-Ép a Csólyospálost fogadta a Megye II. Észak ötödik fordulójában. A frissen feljutó együttes nem okozott problémát a hazai alakulatnak, simán nyerte a mérkőzést 7-0-ra.

Az első tíz percben kiélezett csata folyt a pályán, aztán átvette a kezdeményezést az SC Hírös-Ép, Nemesvári találta magát ziccerben, aki a kapusba lőtt, a kipattanót Lantos lőtte vissza, ám a kapus ismét védeni tudott. Egy perccel később Háry húzott el a bal oldalon, nagyszerű beadását Lantos váltotta gólra, 1-0. Ezt követően főként a mezőnyharc dominált, kevés helyzetet dolgoztak ki a felek, a 37. percben aztán Nemesvári ugrott ki ziccerben, de lövése a kapufán csattant. Végül 1-0-nál harsant fel a félidő végét jelző hármas sípszó.

A középkezdésből rögtön Laczkó lódult meg, és a tizenhatoson kívülről eresztett el egy lövést, de a kapus  ezt magabiztosan fogta. Rá pár percre Laczkó vette észre Háryt, és ugratta ki remek ütemben, a hazaiak 16-osa nem is hibázott, ballal a hálóba lőtt, 2-0. Kevés mezőnyharc után az 57. percben Nemesvári beadását Lantos belsőzte az üres kapuba, ezzel az állás már 3-0 volt a hírös városiak javára. Rögtön utána Laczkó szögletét fejelte kapura Sudár, és a menteni igyekvő védő fejéről végül a kapuban kötött ki a játékszer. 4-0. Nem sokkal később a csereként beálló Kecskés kapott egy passzt a tizenhatoson belül, és a hosszúba lőtt, 5-0. Tovább folytatta a gólgyártást a Kecskemét, Lantos szerzett újabb gyönyörű találatot külsővel, így az SC Hírös-Ép már a hatodik gólját ünnepelhette. A hazaiak csapatkapitánya nem sokkal később ismét gólt szerzett, Háry beadását levette, majd ballal a bal alsóba továbbította. Ezt követően már nem változott az eredmény, 7-0.

SC Hírös-Ép: Borbély – Kiss, Laczkó, Sudár (73.), Lantos, Nemesvári, Forgó, Kövecs, Rékasy (66.), Háry, Horváth (58.)

cserék: Kitl, Ronkó (66.), Kecskés (58.), Sallai (73.)

edző: Kitl Zoltán

gólok: Lantos (11., 57., 71., 87.), Háry (48.), Sudár (59.), Kecskés (64.)

Csólyospálos FSE: Andóczi-Balog – Horpáczi, Gera, Novikov, Ábrahám-Furus, Telek P., Telek M., Varga (72.), Hódi (49.), Kardos, Kertész

cserék: Péter-Héderi (72.), Tapodi (49.)

edző: Fodor Gyula

Kitl Zoltán edző (SC Hírös-Ép): – A múltkori vereség után át kellett szervezni egy kicsit a csapatot, a taktikát is át kellett alakítani. Szerencsére a nyerő taktikát megtaláltuk, minden összejött, és nagyon örülök annak, hogy az ifistákat is nyugodt szívvel tudom berakni a csapatba, hiszen most is 2-3 játékosunk be tudott mutatkozni. Nagyon örülök a hazai pályás győzelemnek, célunk továbbra is felállítani a kétéves hazai veretlenségi sorozatot.

Fodor Gyula edző (Csólyospálos FSE): – Tulajdonképpen a második félidőben azért kaptuk ezt az elég nagy zakót, mert nem álltunk be bekkelni, hanem inkább játszottunk, ennyivel jobbak voltak a hazaiak. Nekünk 5-6 sérültünk van, erre vagyunk képesek, nem tudunk úgy passzolni, bízom benne, hogy minél hamarabb felépülnek a játékosaim. Azért jöttünk magasabb osztályba, hogy az ifi csapatunknak lehetősége nyíljon versenyezni, közben megváltoztatták a versenykiírást, kiderült, hogy nem is kellett volna, de úgy döntöttünk, hogy végigcsináljuk.

SC Hírös-Ép – Csólyospálos FSE 7-0 (1-0)

Kesport TV: Dávid Zoltán és a KRC csapata is elkapta a koronavírust

Az első félidőben magabiztosan vezetett, a másodikban teljesen megtört és vereséget szenvedett a KNKSE

A listavezető ellen billentené pozitív irányba mérlegét a HÉP-Röpke SE

Az eddig hibátlan Kiskőröst fogadja a Kecskeméti LC

Kesport TV: Karanténban az SG Kecskemét Futsal, de a célok nem változtak

A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét győzelmi célokkal várja a Körmendet, míg a vasiak történelmi sikerre készülnek a Messzi István Sportcsarnokban

Bajnoki aranyak és sikeres rendezés a kecskeméti súlyemelő Junior Országos Bajnokságon

Élő közvetítés: PC Trade SZNKE Szeged – GBB ZRT Kecskeméti NKSE női kézilabda mérkőzés | 17:30

Elhalasztják a ScoreGoal DEAC elleni bajnokiját és a Berettyóújfalu elleni kupameccsét is