Kettőből kettő idegenben; szenzációs KNKSE-siker Dunakeszin

A GBB ZRT Kecskeméti NKSE női kézilabdacsapata az NB I/B Keleti-csoportjának 3. fordulójában a Dunakeszi otthonába látogatott. Bár a hazaiak ráijesztettek ellenfelükre, hiszen 3-0-val indítottak, de a Kecskemét hamar egyenlített, és miután átvette a vezetést, azt már ki sem engedte a kezéből. A vége sima, 17 gólos hírös városi siker lett.

Katona Lilla, Kiss Klaudia és Gengeliczky Lili góljaival 3-0-val kezdett a Dunakeszi, de ezt követően támadásban kezdtek magukhoz térni a kecskemétiek, és a következő öt támadás során négy hétméterest harcoltak ki. Az elsőt még Borbély Márta elhibázta, ám Nyakó Rozália a másik hármat értékesítette, illetve Jámbor-Herceg Réka is belőtt egy ziccert, így 4-4-nél egalizált a Kecskemét. Ezután hiába volt egy percig kettős emberelőnyben Varga József csapata, a Dunakeszi újra ellépett két góllal, 6-4. A félidő második felében 7-7-nél azonban teljesen beragadtak a hazaiak, de úgy is lehet fogalmazni, hogy a hírös városiak szenzációs teljesítményt nyújtottak mind támadásban, mind védekezésben. Úgy produkált a KNKSE 10-0-s rohamot, hogy egytől-egyig mindenki hozzátette a magáét. Nagy Éva a kapuban remekelt, míg elöl mindenki kihasználta a helyzetét. A Pest megyeiek a 25. percben találtak be újra a kapuba, de ekkor már 8-17 állt a táblán. Sőt, a félidő végére tízgólos előnyre tett szert a KNKSE Jámbor-Herceg Réka, Borbély Márta és Bab Ágota találataival, 9-19.

Gengeliczky Lili – aki két gyors gólt is lőtt – vezérletével jól kezdte a második játékrészt a Dunakeszi, de a KNKSE ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta. Egy perc alatt Bab Ágota, Borbély Márta és Jámbor-Herceg Réka is betalált, így 12-23-nál már több, mint tíz gól volt közte. Bár a meccs egyharmada még hátra volt, a játék képét látva már kijelenthető volt, hogy eldőlt a két pont sorsa. Pécsi Villő szerezte a Kecskemét következő találatait, a hazaiak ekkor 14-nél jártak. A 45. percben Kisjuhász Petra is betalált, 16-31. Nagy Éva kiváló indítását Borbély Márta váltotta gólra öt perccel a vége előtt, 19-35. Annak ellenére, hogy mindössze kilenc játékost nevezett Varga József az összecsapásra, a kecskemétiek finoman szólva sem fáradtak el, és végül egy híján 40 gólig meg sem álltak. A vége 22-39 lett.

A Tempo KSE elleni siker után a Dunakeszit is legyőzte idegenben, így három forduló után már két sikerrel és négy ponttal áll a KNKSE.

Varga József vezetőedző (GBB ZRT Kecskeméti NKSE):Döcögősen indult számunkra a mérkőzés, hozzá kellett szoknunk a kellemetlenül kézilabdázó Dunakeszi játékához. Ezután 10-0-s szériát produkáltunk, ami nagyban befolyásolta a meccs végkimenetelét. A Vasas 25 góllal nyert a Dunakeszi ellen, de a fővárosiaknak két nagyon erős soruk van, a ferencvárosi fiatalok is nyertek mai ellenfelünk ellen, de ők 27 gólt kaptak. Azt gondolom, mindent elmond a mai teljesítményünkről, hogy kilenc emberrel is ilyen magabiztosan nyertünk. Teljes mértékben elégedett vagyok.

VS Dunakeszi – GBB ZRT Kecskeméti NKSE 22 – 39 (9 – 19)

Női kézilabda, NB I/B Keleti-csoport, 3. forduló

1. szeptember 27. vasárnap, 18.00

Dunakeszi, Szent István Ált. Isk. Sportcsarnok

JV: Marton Zsófia, Szabó Eszter

A KNKSE gólszerzői: Borbély 15, Jámbor-Herceg 11 (1), Bab 5, Nyakó 4 (3), Pécsi 3, Kisjuhász 1.

Kiállítások: 14 perc, illetve 8 perc

Hétméteresek: 1/1, illetve 7/4.

(Vizi Zalán | kesport.hu)

A második félidőben három gólt lőtt üres kapura, végig vezetve győzött az SG Kecskemét Futsal

S. Juhász Tamás, a Kecskeméti LC játékosának kedvenc fotói

Kétszer is vezetett, végül döntetlent játszott Pécsen a KTE LA U19

Cselgáncs: KJC-KESI bronzérem a junior országos bajnokságról

Élő közvetítés: Nyírgyulaj KSE – SG Kecskemét Futsal mérkőzés | 18:30

Képgaléria: Az SC Hírös-Ép – Nyárlőrinci LSC mérkőzés képekben

Alulmaradt az SC Hírös-Ép a Nyárlőrinccel szemben, hét sárga lapot osztott ki a játékvezető

A három pontért utazik a Nyírgyulajhoz az SG Kecskemét Futsal

KTE HUFBAU: Több helyzet, stabil védekezés, siker Körösladányban

Élő közvetítés: Körösladányi MSK – KTE HUFBAU labdarúgó mérkőzés | 14:30

Kesport TV | Pesti Marcell: Szerintem Apunak a legnehezebb

Képgaléria: A Kecskeméti LC – Lajosmizsei VLC mérkőzés képekben

A második félidőben döntötte el a meccset és fontos győzelmet aratott a KTE-Piroska Szörp

Nem bírt egymással a két csapat a szomszédvári derbin – Döntetlen a KLC-Lajosmizsén

Jó erőkből álló újonchoz utazik a KTE HUFBAU

Élő közvetítés: DEAC NK KFT – KTE-Piroska Szörp férfi kézilabda mérkőzés | 18:00

Háromesélyes mérkőzés előtt áll az SC Hírös-Ép, Kitl Zoltán szerint a jó teljesítmény elvárt