Másodjára is legyőzte a Békést, továbbjutott a Magyar Kupában a KTE-Piroska Szörp

A férfi kézilabda Magyar Kupa II. fordulójában a KTE-Piroska Szörp gárdája a Békést fogadta a Messzi István Sportcsarnokban. A kecskemétiek sokkal élesebben játszottak a mérkőzésen, már a félidőben magabiztosan, hat góllal vezettek, ami a végére is megmaradt (29-23).

Békési góllal indult a találkozó, de a KTE nem engedte, hogy hamar nagyobb hátrányba kerüljön, és egymás után háromszor is egyenlített, majd 4-3-nál először a meccsen a hazaiak vezettek. A kecskemétieknél Országh Ádám remekelt, aki egy félidő alatt öt gólig jutott, illetve védekezésben is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, többször is belemenést harcolt ki.  A 10. percben pályára lépett a friss igazolás, a visszatérő Miss Zoltán, aki az előző két évet Németországban töltötte. Első támadása során rögtön hatalmasat esett a KTE egykori csapatkapitánya, de szerencsére folytatni tudta a találkozót, majd nemsokkal később meg is szerezte első gólját. A játékrész második felében már egyértelműen a hazaiak domináltak, magabiztos vezetésre tettek szert és a szünetre 17-11-es előnnyel vonultak.

A második felvonás ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, a Kecskemét sokkal jobb tempóban kézilabdázott és gyors két góllal nyitott. Bencze József csapata 23-15-nél birtokolta a meccsen a legnagyobb előnyét, ám innen a Békés 4-0-s rohammal zárkózott ellenfelére. 23-19-nél kritikus pillanat állt be a találkozón, ugyanis hosszú percekig egyik gárda sem talált be a kapuba, márpedig nem volt mindegy, hogy három vagy öt gól lesz a különbség. A fontos találatot végül a KTE-Piroska Szörp szerezte Országh Ádám révén, és innentől már tényleg egy percig sem volt kérdéses, hogy melyik csapat nyeri a meccset. A hazaiak végül 29-23-ra győztek és továbbjutottak a Magyar Kupa harmadik fordulójába.

25 nappal ezelőtt is legyőzte a Békést a Kecskemét, amely akkor a Liga Kupa első fordulójában győzött 27-24-re. A KTE következő mérkőzésére pénteken kerül sor, amikor a szezon első megyei El Clásicóját rendezik, ugyanis a hírös városiak a Mizse KC otthonába látogatnak a Liga Kupában.

Bencze József vezetőedző (KTE-Piroska Szörp): – Úgy gondolom, negyven percig ismét jól játszottunk, azonban a negyvenedik és az ötvenedik perc között megint akadozott a játékunk. Szerencsére Országh Ádám fontos szituációban tudott egy olyan gólt szerezni, amely átlendítette a csapatot, de nem szabadott volna, hogy a nyolc gólos előnyünket így leadjuk és visszahozzuk ellenfelünket a meccsbe. Ha okosabban kézilabdázunk, akkor sokkal könnyebben is megnyerhettük volna a találkozót.

Miss Zoltán játékos (KTE-Piroska Szörp): – Jó volt újra pályára lépni. Remek érzés volt ismét meccsszituációban lenni, bár nyilván vannak még hiányosságaim, többek között fel kell gyorsulnom. Az esés nem esett jól, kellemetlen volt, de remélem nem komoly, és bízom abban, hogy holnapra nem fog még jobban fájni a hátam.

Papp Bálint vezetőedző (Optimum-Solar Békési FKC): – Gratulálok a kecskemétieknek, megérdemelten nyertek, hiszen kihasználták minden hibánkat. A második játékrészben, amikor visszajöhettünk volna a meccsbe, akkor érthetetlen hibákat követtünk el, és a KTE van annyira jó csapat, hogy ezt hazai pályán megbüntette. További sok sikert kívánok a Kecskemétnek a bajnokságra!

KTE-Piroska Szörp – Optimum-Solar Békési FKC 29 – 23 (17 – 11)

Férfi kézilabda, Magyar Kupa, II. forduló

2020 szeptember 29. kedd, 19.30

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok

Játékvezetők: Kovács Tibor, Mándli Balázs

A KTE gólszerzői: Szrnka 9, Országh 8 (4), Kátai 5, Füstös 3, Miss 2 (1), Berkes 2.

Kiállítások: 2 perc, illetve 2 perc

Hétméteresek: 5/5, illetve 4/2

(Vizi Zalán | kesport.hu)

Az eddig hibátlan Kiskőröst fogadja a Kecskeméti LC

Kesport TV: Karanténban az SG Kecskemét Futsal, de a célok nem változtak

A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét győzelmi célokkal várja a Körmendet, míg a vasiak történelmi sikerre készülnek a Messzi István Sportcsarnokban

Bajnoki aranyak és sikeres rendezés a kecskeméti súlyemelő Junior Országos Bajnokságon

Élő közvetítés: PC Trade SZNKE Szeged – GBB ZRT Kecskeméti NKSE női kézilabda mérkőzés | 17:30

Elhalasztják a ScoreGoal DEAC elleni bajnokiját és a Berettyóújfalu elleni kupameccsét is