Alulmaradt az SC Hírös-Ép a Nyárlőrinccel szemben, hét sárga lapot osztott ki a játékvezető

Küzdelmes mérkőzésen van túl a hazai alakulat a Megye II. Észak 9. fordulójában, a háromesélyes mérkőzésen végül a Nyárlőrinc bizonyult jobbnak, hiszen a végsőkig küzdve, Bali duplájával megérdemelt sikert aratott Kecskeméten.

Az első 45 perc kiegyenlített volt, többször próbálkozhattak pontrúgásokkal a felek, azonban egyikből sem született gól, és még kaput sem nagyon találtak. Lakatos törte meg a csendet egy lövéssel, de Hajnalt nem tudta megzavarni, magabiztosan fogta a labdát, viszont pár percre rá Horváth passzából Farkas már betalált, higgadtan a bal alsóba gurította a játékszert, ezzel megszerezte a vezetést a Nyárlőrinc, (0-1). Úgy tűnt, Bali megsérült, néhány percre el is hagyta a pályát, ám gyors ápolást követően visszatért, és tesztelte  Hajnalt, aki ekkor sem hibázott. A félidő előtt már érezhető volt a paprikás hangulat, mindkét együttes nagyon akarta a három pontot. A második játékrészben tovább nőtt a feszültség, miután Sudár egyenlíteni tudott gyönyörű fejesével, (1-1). Ezt követően rákapcsolt a Nyárlőrinc, többet birtokolták a labdát, de helyzetig nem igazán jutottak. A játékosok már inkább egymással voltak elfoglalva, mintsem a játékkal, kisebb-nagyobb viták alakultak ki, amiket szabadrúgások követtek, de ezekből a legtöbb lövés elkerülte a kapukat, komolyabb veszélyt nem jelentettek.  Nemesvári D. szép labdaszerzése után Ronkónak adta át a lehetőséget a gólszerzésre, akinek a rosszul sikerült lövése oldalt hagyta el a pályát. A 84. percig nem kellett izgulni, de ekkor egy szépen kidolgozott ziccerből Bali volt eredményes (1-2), majd ugyanez a szituáció ismétlődött a 88. percben is, a Nyárlőrinc csapatkapitánya higgadtan gurította el a kapus mellett a labdát. A maradék néhány percben több helyzet nem volt, úgy tűnt, a Hírös-Ép feladta a mérkőzést (1-3).

Kitl Zoltán edző (SC Hírös-Ép): – Nem vagyunk elégedettek, ez egy olyan 1-3-as mérkőzés volt, ahol nyerhettünk volna mi is. Sajnos ebben a félévben nem úgy sikerültek a dolgok, ahogy azt elterveztük, azon dolgozunk, hogy ezeket a hibákat kijavítsuk. Úgy éreztem, hogy ez egy nyerhető mérkőzés, de az ellenfél szemfülesebb volt, és 51-49%-ban jobban akarta a győzelmet. Próbáljuk megtalálni a nyerő taktikát, most beálltam én is, próbálunk formációt is váltani, addig próbálkozunk, amíg nem sikerül.

Kemenes György edző (Nyárlőrinci LSC): – Nagyon sokat változott a támadójátékunk, ez látszódik is, hiszen mi vezetjük a góllövőlistát, és ma is háromszor betaláltunk. Sokkal többet futottunk, és akaratban is az ellenfél fölé nőttünk, illetve a végén a helyzetkihasználás döntött. Nincs kitűzött célunk, nem terheljük ezzel a csapatot, most is elmondtam nekik, hogy becsületes játékot várok. Az egész szezonban jellemző ránk a nyílt játék, a párharcokban való labdaszerzés, és a győzni akarás.

SC Hírös-Ép – Nyárlőrinci LSC 1-3 (0-1)

Labdarúgás, Megye II. Észak, 9. forduló
2020. október 18. vasárnap, 14:30
Kecskeméti Műkertvárosi Sportcentrum
Játékvezető: Fehérvári Patrik
Asszisztensek: Allaga Iván, Rácz Béla

SC Hírös-Ép: Hajnal – Kitl, Laczkó, Sudár, Szabó, Lantos (62.), Nemesvári D., Forgó, Kövecs, Háry, Botos (77.)

cserék: Pusztai, Takács, Dócs, Ronkó (62.), Nemesvári G., Sallai, Horváth (77.)

gól: Sudár (47.)

sárga lap: Kövecs (52.), Sudár (60.), Háry (65.), Nemesvári D. (86.)

Nyárlőrinci LSC: Balla – Sajtos, Tóth, Horváth, Kovács (80.), Németh, Farkas, Vojtovics, Lakatos, Sáfrány (80.), Bali (90.)

cserék: Kocsis, László, Orosz (80.), Szalai (90.), Kemenes (80.)

gól: Farkas (14.), Bali (84., 88.)

sárga lap: Lakatos (38.), Farkas (60.), Bali (71.)

(Marozsi Szimonetta | kesport.hu | fotó: Tóth Csaba | kesport.hu)

A második félidőben három gólt lőtt üres kapura, végig vezetve győzött az SG Kecskemét Futsal

Képgaléria: A Kecskeméti LC – Lajosmizsei VLC mérkőzés képekben

A második félidőben döntötte el a meccset és fontos győzelmet aratott a KTE-Piroska Szörp

Nem bírt egymással a két csapat a szomszédvári derbin – Döntetlen a KLC-Lajosmizsén

Jó erőkből álló újonchoz utazik a KTE HUFBAU

Élő közvetítés: DEAC NK KFT – KTE-Piroska Szörp férfi kézilabda mérkőzés | 18:00

Háromesélyes mérkőzés előtt áll az SC Hírös-Ép, Kitl Zoltán szerint a jó teljesítmény elvárt