BÁCSVÍZ KVSC sikerek a búvárúszó országos bajnokságon

Kiválóan szerepeltek a kecskeméti uszonyos- és búvárúszók, hiszen 3 bajnoki arany-, 14 ezüst- és 23 bronzéremmel zárták a kétnapos viadalt.

A XXXVIII. Gyermek- L. Ifjúsági- LIII. Felnőtt Uszonyos- és búvárúszó Országos Bajnokságnak Dunaújváros adott otthont 2020.11.07-08 között és 17 egyesület közel 200 versenyzője állt rajthoz. Sajnos a koronavírusos időszak érezhető volt a versenyen is, de ennek ellenére születtek kiugró teljesítmények. A kecskeméti csapat legeredményesebb versenyzője Szili Ágnes lett, aki 3 országos bajnoki címet, két ezüst- és három bronzérmet szerzett.

Szili Ágnes

Bár a csapat formája biztató, a nagy kérdés az, hogy lesz-e még az idei évben lehetőség megmérettetni magukat. A következő verseny a cápa-, serdülő- és junior korosztályok országos bajnoksága lesz december 12-13 között.

Az edző: Szabó László

 

Érmes helyezések

 

Felnőtt korosztály:

Blaszák Lilla

  1. hely 200 méter felszíni úszás 1:34.04
  2. hely 400 méter felszíni úszás 3:28.93
  3. hely 100 méter felszíni úszás 42.21
  4. hely 100 méter búvárúszás 45.95

 

Losonczi Flóra

  1. hely 50 méteres búvárúszás 18.18

 

Szili Nóra

  1. hely 400 méter uszonyos gyorsúszás 4:14.74
  2. hely 50 méter uszonyos gyorsúszás 23.76

 

Pálfi János

  1. hely 50 méter uszonyos gyorsúszás 21.25
  2. hely 400 méter uszonyos gyorsúszás 3:58.50

 

Gruber Kornél

  1. hely 400 méter búvárúszás 3:09.87
  2. hely 50 méter felszíni úszás 17.69
  3. hely 100 méter felszíni úszás 37.71
  4. hely 800 méter felszíni úszás 6:43.40
  5. hely 100 méter búvárúszás 38.03

 

Kocsis Marcell

  1. hely 50 méter uszonyos gyorsúszás 21.35
  2. hely 100 méter uszonyos gyorsúszás 46.40

 

Ifjúsági korosztály:

Szili Ágnes

  1. hely 200 méter felszíni úszás 1:41.70
  2. hely 400 méter felszíni úszás 3:39.97
  3. hely 800 méter felszíni úszás 7:40.95
  4. hely 100 méter uszonyos gyors 52.06
  5. hely 100 méter felszíni úszás 45.28
  6. hely 1500 méter felszíni úszás 15:40.94
  7. hely 50 méter uszonyos gyors 24.19
  8. hely 50 méter felszíni úszás 21.46

 

Mozsárik Levente

  1. hely 200 méter uszonyos gyors 1:49.68
  2. hely 100 méter uszonyos gyors 49.85
  3. hely 400 méter uszonyos gyors 3:56.97

 

Gyermek korosztály:

Csikai Szonja Vanda

  1. hely 50 méter uszonyos delfin 29.12

 

Szalontai Roland

  1. hely 50 méter uszonyos delfin 27.18

 

Váltó versenyszámok

 

Gyermek korosztály:

2. hely Gyermek leány 4×50 méter uszonyos pillangóváltó 2:11.15

Mezei Zoé, Madari Boróka, Borbás Luca, Csikai Szonja

 

2. hely 4×100 méter uszonyos gyorsváltó 4:38.58

Mezei Zoé, Madari Boróka, Borbás Luca, Csikai Szonja

 

Ifjúsági korosztály:

2. hely Fiú 4×100 méter felszíni váltó 3:23.84

Juhász Dominik, Misits Máté István, Décsei Marcell, Mozsárik Levente

 

2. hely Fiú 4×200 méter felszíni váltó 7:52.64

Juhász Dominik, Misits Máté István, Décsei Marcell, Kubicsek András

 

3. hely Mix 4×100 uszonyos gyorsváltó 3:40.95

Sztaskó Bíborka, Mozsárik Levente, Décsei Marcell, Szili Ágnes

 

3. hely Mix 4×50 felszíni váltó 1:26.99

Sztaskó Bíborka, Misits Máté István, Décsei Marcell, Szili Ágnes

 

Felnőtt korosztály:

2. hely Mix 4×50 felszíni váltó 1:14.16

Losonczi Flóra, Blaszák Lilla, Kocsis Marcell, Gruber Kornél 1:14.16

 

2. hely Mix 4×100 uszonyos gyorsváltó 3:21.83

Szili Nóra, Blaszák Lilla, Pálfi János, Kocsis Marcell

 

2. hely Női 4×100 méter felszíni váltó 3:01.05

Szili Nóra, Losonczi Flóra, Szili Ágnes, Blaszák Lilla

 

3. hely Férfi 4×200 méter felszíni váltó 9:32.20

Tóth Patrik, Kubicsek András, Borbás Bence, Szalontai Roland

 

3. hely Férfi 4×100 méter felszíni váltó 4:10.31

Tóth Patrik, Mozsárik Levente, Borbás Bence, Szalontai Roland

 

3. hely Női 4×200 méteres felszíni váltó 7:18.33

Losonczi Flóra, Szili Nóra, Szili Ágnes, Blaszák Lilla

 

Edzők: ifj. Szabó László, Bács Ferenc, Nagy Zoltán, Bálint Zoltán

 

Fotók: Csikai Anita

Kapcsolódó cikkek

BÁCSVÍZ KVSC sikerek a búvárúszó országos bajnokságon

Legfrissebb cikkeink

KESPORT Médiatartalom Gyártó és Szolgáltató Kft.