Maratoni csatában felülmúlta a Szolnokot a Röpke SE

A Női NBII. Keleti csoportjának 12. fordulójában a Szolnokkal csapott össze a Kecskemét, a közel 2 órás meccset végül a hírös városi röplabdás lányok nyerték 3:2-re.

Az első szettben nem sokáig volt kérdés, hogy melyik csapat fog nyerni. 10 perc játék után már 17:4-re vezettek a kecskemétiek, innen már nem tudott fordítani a Szolnok, 25:10-re simán győzött a Kecskemét. (0:1)

A második etapot nagy meglepetésre a Szolnok kezdte jobban, rögtön 7:3-ra elhúzott. Kása időkérése után előbb egyenlített, aztán fordítani is tudott a Röpke, 7:9. A szolnokiak azonban nem törtek meg, nem sokkal később már újra vezettek, 15:12. A hírös városiaknak innen már nem volt visszaút, egyenlített szettarányban a Szolnok, 25:22. (1:1)

A harmadik játszmában a Kecskemét szerzett vezetést (1:4), majd egy 6:0-s futással fordított a hazai együttes, 7:4. A hírös városiak egalizáltak, aztán 15:15-ig fej-fej mellett haladt a két csapat. Ekkor rákapcsolt a Röpke és meg sem állt egészen a végéig, 21:25. (1:2)

A negyedik szettben 6:6-ig tartották a lépést egymással a felek, majd elhúzott 4-gyel a Kecskemét, 6:10. A Szolnok pár percre rá felzárkózott 2-re, majd néhány labdamenettel később egyenlített is, 14:14. A hajrához a folyamatos pontváltások miatt 23:23-nál vágtak neki a csaptok, de a Szolnok bírta jobban az idegek harcát, és zsinórban ütött 2-t, amivel megnyerte a szettet, 25:23. (2:2)

A meccsjátszmát gyorsan eldöntötte a Kecskemét, szinte semmi esélyt nem hagyva ellenfelének. Nagyon simán, 15:3-ra felülmúlták a Szolnokot a hírös városiak. (3:2)

Kása Róbert vezetőedző (Röpke SE): – Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk a mai napon, nagyon jól kezdtünk az első szettben, dominánsak voltunk, aztán feljött a Szolnok, majd megint mi domináltunk és végül az utolsó etapban is simán nyertünk. Gratulálok a lányoknak, nagyot küzdöttek!

Szolnoki SPC – HÉP – Röpke SE 2:3 (10:25 [21’], 25:22 [27’], 21:25 [26’], 25:23 [27’], 3:15 [10’])