A Péccsel csapott össze a Nagykőrös a férfi NBI. B ‘Piros’ csoportjának 19. fordulójában. A találkozó végére ugyan elfáradtak a vendégek, de így is nyerni tudtak 75-70-re.

Nagyszerűen kezdte az első negyedet a Nagykőrös, Molnár közelijével már 8-0-ra mentek a vendégek 2 perccel a kezdés után, 0-8. A félidő feléig tudta tartani a 8-10 pontos különbséget a Kőrös, aztán egyre többet hibázott mind védekezésben, mind támadásban, aminek az lett az eredménye, hogy a Pécs egyre közelebb került hozzá, 17-20. 1 perccel a játékrész vége előtt egyenlített is az NKA, de Kónya még be tudott dobni egy ziccert az utolsó másodpercekben, 22-24.

A második etapot ott kezdte Kónya, ahol az előzőt abbahagyta, rögtön egy triplával indított, 22-27. Ez azonban nem adta meg a kellő lökést a Nagykőrösnek és nem sokkal később a hazaiak fordítani tudtak, 30-29. Kevés kosarat szereztek a felek ebben a negyedben, ami azt eredményezte, hogy nem tudtak elszakadni egymástól. Egészen a nagyszünetig egyenlő volt az állás, majd Kovács büntetői után 37-39 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben játszottak a legjobban a vendégek, zsinórban 3 bedobott triplával a 4. minutumban már 8 volt az előnyük a házigazdával szemben, 42-50. Erre jött még rá Molnár újabb hármasa, aki remekül szórta a távolikat ebben a játékrészen, ez volt neki a 4., 46-56. A nagykőrösiek aztán a játékrész végére még tovább növelték előnyüket, 14 pont volt a differencia a negyed végét jelző dudaszó megszólalásakor, 50-64.

Az utolsó etapban aztán kicsit beleültek a mérkőzésbe a kőrösiek, a negyed felénél feljött 6-ra a Pécs, 62-66. Egyre jobban rezgett a léc a Nagykőrös számára, a hazaiak Sedin duplájával már csak 2 egységre voltak ellenfelüktől (66-68), 2 percre rá egyenlíteni is tudtak, 70-70. Nem volt egyszerű a vége a vendégek számára, még a hosszabbítás is benne volt a pakliban, és a lélektani előny sem náluk volt, hiszen a pécsiek 14 pont hátrányból tudtak visszakapaszkodni, ekkor azonban Fehér lépett elő az utolsó másodpercekben elsüllyesztett egy trojkát, valamint 2 büntetőt is értékesített, így végül győzelemmel távozhatott Pécsről a Nagykőrös, 70-75.

Lakosa Zsolt vezetőedző (Nagykőrösi Sólymok): – A rutin meg a fiatalság csapott össze, azt történt amire számítottunk, ők próbáltak rohanni, faulthatáron védekezni, próbáltuk lassítani őket, végig játszani a támadásokat. Ez a mérkőzés nagyrészében sikerült, de kevesen vagyunk, megint 3-an hiányoztak, így a vége felé már akadozott a gépezett, de valahogy az utolsó utáni pillanatokban sikerült megnyerni a mérkőzést.

NKA Pécs – Nagykőrösi Sólymok KE 70-75 (22-24, 15-15, 13-25, 20-11)

Pécs: Sedin 12, Kocsis 20, Rosic 3/3, Scherer 4, Lados 10/3, Váits 5/3, Benke 14, Herger 2

Nagykőrös: Molnár 19/12, Kovács 22/9, fehér 14/3, Mácsai 9, Jenei 6, Kónya 5

(Szarvas Zsombor | kesport.hu | fotó: Nagykőrösi Sólymok facebook)